Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 13 kwietnia. Imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy
01/01/2021 - 14:00

Nocny pożar w Nawojowej. Ogień wybuchł w piwnicy

W noc sylwestrową w jednym z domów w Nawojowej wybuchł pożar. Na szczęście nikt nie ucierpiał, a właścicielowi udało się samodzielnie ugasić ogień.

Było kilkanaście minut po godzinie dwudziestej trzeciej, jak w Nawojowej przy ulicy Osiedlowej wybuchł pożar. Zapaliła się piwnica jednego z budynków mieszkalnych. Już po kilku minutach pod wskazany adres na sygnale przyjechały straże pożarne z Nowego Sącza i pobliskich jednostek.

Zobacz też Znaleźli jego powieszone ciało. Na ratunek było już za późno

Okazało się, że właścicielowi budynku udało się samodzielnie ugasić pożar za pomocą gaśnicy proszkowej. Strażacy odłączyli prąd i gaz w budynku, a następnie sprawdzili pomieszczenia za pomocą czujników tlenku węgla i kamery termowizyjnej. Urządzenia nie wykazały żadnego zagrożenia, dlatego jeszcze przed północą straże pożarne zakończyły akcję gaśniczą i wróciły do jednostek. Jak na razie nie jest znana przyczyna pożaru.

Było to ostatnie zdarzenie w 2020 roku, w którym brali udział sądeccy strażacy. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. PSP Nowy Sącz)Dziękujemy za przesłanie błędu