Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 18 kwietnia. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy
05/12/2020 - 07:45

Nocny koszmar. Drzewa na jezdni i fruwające dachówki [ZDJĘCIA]

Prawdziwy nocny koszmar zgotowała kierowcom wichura na Sądecczyźnie. Dachówki fruwały w powietrzu, połamane drzewa waliły się na jezdnie i tarasowały przejazd. Urywały się alarmowe telefony straży pożarnej. Dyżurny sądeckiej komendy wymienia długą listę miejscowości, gdzie potrzebna była pomoc.

fot. OSP Obidza

To naprawdę cud, że na żadnej drodze nie doszło do nieszczęścia.  Wiatr, który miejscami dmuchał z prędkością 80 kilometrów na godzinę, łamał drzewa jak zapałki. Przestraszeni kierowcy, którzy mieli zablokowany przejazd, wzywali na pomoc strażaków.

Czyta też Wypadek goni tu wypadek. Czarną serię ma przerwać rondo. Niedługo ruszy budowa 

W dyżurce sądeckiej komendy po prostu urywały się telefony. – Najwięcej wezwań mieliśmy od godziny dziewiętnastej do północy, potem nasiliły się po trzeciej nad ranem – mówi oficer dyżurny i wylicza całą listę miejscowości, gdzie z jedni trzeba było usuwać potężne powalone pnie i połamane konary. Grube pnie strażacy musieli ciąć pilarkami.

Fot. OSP Maszkowice

- Byliśmy wzywani do Tropia,  Jazowska, Obidzy, Miłkowej, Czaczowa,  Maszkowic, Paszyna i Gabonisa – wylicza strażak. - Wszędzie tam docierali też strażacy z jednostek ochotniczych.

Równie pracowitą noc mieli strażacy z limanowskiej komendy. - Odnotowaliśmy ponad dwadzieścia interwencji, między innymi w Męcinie, Przyszowej  i Wysokiem.  Ludziom wiatr zrywał dachówki no i łamały się drzewa. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Wiatr cichnie. Wedle prognoz synoptyków, którzy już w piątek ostrzegali przed wichurą,  dziś w ciągu dnia wiać już nie powinno.

Czytaj też Idzie zmiana pogody. Ludzie w Nowym Sączu będą po prostu zachwyceni

Wichura co prawda poczyniła szkody, ale za to oczyściła ze smogu powietrze w Nowym Sączu. Dziś wreszcie można spokojnie wyjść  na spacer bez obawy wciągania w płuca zabójczych, rakotwórczych  toksyn. ([email protected])  

Drzewa waliły się na drogi, wiatr demolował dachy domów
Strażacy mieli pracowotą nic. fot. OSP Maszkowice, OSP Obidza


Dziękujemy za przesłanie błędu