Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 23 lutego. Imieniny: Damiana, Romana, Romany
24/09/2018 - 14:40

Nocna wichura zebrała żniwo w regionie. Zerwane dachy, domy bez prądu [ZDJĘCIA]

To była bardzo pracowita noc dla strażaków. Nad Sądecczyzną przeszła wichura. Drzewa łamały się jak zapałki, a wiatr zrywał linie energetyczne. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Prognozy meteorologiczne na najbliższe godziny są optymistyczne. Porywy wiatru z godziny na godzinę będą mniejsze.

Po północy zerwał się porywisty wiatr. Sądeccy strażacy niemal co chwilę odbierali telefony od ludzi, którzy prosili o pomoc. W Polnej, Moszczenicy Wyżnej, Kadczy, Krynicy, Kotowie i Andrzejówce ratownicy usuwali drzewa powalone na drogę. Podobnie było w Jasiennej, Łęce, Wielopolu, Chodorowej, Siołkowej i Łazach Brzyńskich, gdzie powalone drzewa uniemożliwiały przejazd.

Zobacz też Pogoda: nadciągnęła wichura. Wiatr dął przez całą noc na Sądecczyźnie

Strażacy wielokrotnie interweniowali na terenie Nowego Sącza. Byli wzywani na ulicę Broniewskiego, Lwowską, Dunikowskiego i Karłowicza. Tam również na drodze znajdowały się połamane drzewa. Na ul. Dojazdowej silny wiatr uszkodził część dachu na budynku handlowym, a na ul. Tarnowskiej zerwana została blacha.

Do tej pory sądeccy strażacy odnotowali około 30 interwencji. Wichura przeszła również nad Limanowszczyzną i powiatem gorlickim. Limanowscy strażacy interweniowali kilkanaście razy. W Zamieściu drzewo spadło na dom. Na szczęście nikomu nic się nie stało. W Stroniu i Pisarzowej drzewa uszkodziły linie energetyczne i mieszkańcy przez kilka godzin nie mieli prądu.

Czytaj też Pogoda oszalała? Wiatr nie odpuszcza a to tego... śnieg 

Prognozy meteorologiczne na najbliższe godziny są optymistyczne. Porywy wiatru z godziny na godzinę będą mniejsze.


Pełne ręce roboty maja też energetycy. Bilans nocnej wichury na Sądecczyźnie  to 108 uszkodzonych stacji transformatorowych na liniach średniego napięcia i 5419 odbiorców pozbawionych prądu Najwięcej uszkodzonych stacji jest w gminach Łososina Dolna (60) i Chełmiec (28). Problemy wystąpiły też w gminach Korzenna (9), Stary Sącz (5), Łącko (4) i Gródek nad Dunajcem (2).

RG [email protected] Fot. OSP Tymbark, OSP Skrzydlna, OSP Laskowa, PSP Nowy Sącz

Nad Sądecczyzną przeszła wichura. Powalone drzewa, uszkodzone dachy
To była bardzo pracowita noc dla strażaków. Nad Sądecczyzną przeszła wichura. Drzewa łamały się jak zapałki. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Prognozy meteorologiczne na najbliższe godziny są optymistyczne. Porywy wiatru z godziny na godzinę będą mniejsze.


Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020