Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 19 października. Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra
przewiń w dół
Arkadiusz Mularczyk
Coraz jaśniej świeci polityczna gwiazda Arkadiusza Mularczyka. Od kiedy sądecki poseł stał się twarzą ofensywy rządzącego ugrupowania, które domaga się od Niemiec odszkodowań dla Polski za straty wojenne, bryluje w największych stacjach radiowych i telewizyjnych. Czy to dlatego tygodnik „Wprost” umieścił go na swojej liście najbardziej wpływowych Polaków mijającego roku?
19/10/2017
33 lata temu uprowadzono i bestialsko zamordowano bł. ks. Jerzego Popiełuszkę
Ks. Jerzy Popiełuszko na kilka miesięcy przed swoją śmiercią odpoczywał przez tydzień na urlopie zdrowotnym w Krynicy Zdroju. Na Sądecczyźnie jest wiele miejsc upamiętniających jego osobę. W 2000 roku jego mama - Marianna Popiełuszko odwiedziła Marcinkowice, gdzie wzięła udział w poświęceniu domu parafialnego, którego patronem został właśnie ks. Jerzy. Dzisiaj obchodzimy wspomnienie tego wielkiego kapłana i patrioty.
19/10/2017
Nowy Sącz 2016 w liczbach: Żyjemy ciaśniej i nie pod najlepszą opieką…
Statystki świadczą o tym, że zużywamy więcej wody i gazu, za to żyjemy ciaśniej. Urząd Statystyczny w Krakowie, w Informatorze za 2016 rok, zauważa, że w nowosądeckiej służbie zdrowia też mogłoby być lepiej…
19/10/2017
table-wiadomosci

Miesięcznik Sądeczanin sierpień 2017