Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 9 kwietnia. Imieniny: Mai, Marcelego, Wadima
18/02/2020 - 19:20

No szok, pracownicy galerii też muszą płacić za parkowanie pod Europą?

Przy wjazdach na parking pod Europą zainstalowano szlabany, automaty z biletami parkingowymi i postawiono budki dla parkingowych. To już trzecia galeria handlowa w Nowym Sączu, która wprowadziła odpłatność za postój na swoim terenie. Ale czy rzeczywiście za parkowanie w tym miejscu muszą płacić również pracownicy galerii?

Po Biedronce i Kauflandzie również właściciele galerii Europa zdecydowali się na wprowadzenie odpłatności za swój parking. Dla klientów dwie pierwsze godziny postoju są darmowe, za każdą kolejną trzeba zapłacić 3 złote. Wyjątkiem są osoby korzystające z tutejszej siłowni, dla których przewidziano trzy nieodpłatne godziny postoju.

Bilet uprawniający do darmowego parkowania trzeba pobrać z zainstalowanych od strony Rejtana i Nawojowskiej automatów i dopiero gdy otrzymamy wydruk, szlaban idzie w górę i możemy wjechać na plac pod Europą. Wyjazd też jest zablokowany szlabanem a o jego podniesieniu decyduje parkingowy, który sprawdza pobrany wcześniej bilet i jeśli staliśmy dłużej niż dwie godziny - pobiera opłatę za przekroczony czas.
Opłaty po obu stronach placu pobierane są w godzinach od 6.30 do 23.30, ale już wyjechać z parkingu od strony Rejtana można tylko w godzinach od 10. do 20.

Tyle informacje podstawowe. Do naszej redakcji dotarły jednak sygnały, że za parkowanie pod galerią będą musieli płacić również jej pracownicy i to słono, bo aż 150 zł miesięcznie. Skonfrontowaliśmy te informacje z przedstawicielem właścicieli galerii Robertem Podkulskim.

Zobacz też: Nowy Sącz: pilnujcie się! Kaufland też kasuje za parkowanie

- Europa II Nowy Sącz uruchomiła system parkingowy. Pierwsze dwie godziny postoju są bezpłatne. Większość klientów uniknie opłat, ponieważ osoby robiące zakupy przebywają w obiekcie średnio do 1 godziny. System parkingowy ma na celu ułatwienie postoju klientom galerii. Najemcy od dawna skarżyli się na zakorkowany parking - wyjaśnia na wstępie nasz rozmówca.

Pracownicy galerii też muszą płacić za parkowanie pod Europą?

- Pod względem liczby samochodów przypadających na głowę Polska pokonała już większość państw europejskich. W efekcie pojawiły się problemy z parkowaniem praktycznie w każdy mieście. Borykają się z nim wspólnie samorządowcy, handlowcy i właściciele aut. W przypadku handlu korki na parkingach dotykają szczególnie obiektów usytuowanych w okolicy ze stałym deficytem miejsc parkingowych. Wynika to między innymi z tego powodu, że bezpłatne parkingi przyciągają kierowców, którzy parkują przez cały dzień blokując miejsca parkingowe. Dla klientów oznacza to problem ze znalezieniem miejsca postoju na czas zakupów - obrazuje przyczyny wprowadzenia nowego rozwiązania.

Zobacz też: Nowy Sącz: uważaj żebyś za zakupy w tej Biedronce nie zapłacił mandatu

- W związku z licznymi skargami najemców na brak miejsc parkingowych dla Klientów Europa II wprowadziła odpłatne parkowanie. To standard obowiązujący w większości dużych obiektów handlowych w Polsce. Bezpłatne są 2 pierwsze godziny parkowania, co oznacza, że większość klientów uniknie opłat. Średnio osoby robiące zakupy przebywają w obiekcie od 20 minut do 1 godziny - przekonuje.

- Najemcy i klienci od dłuższego czasu zwracali uwagę na ograniczenie dostępu do wolnych miejsc parkingowych. Problem z parkowaniem urósł do tego stopnia, że zarządzający obiektem zostali zmuszeni do zwiększenia rotacji samochodów na parkingu - zastrzega dalej.

Ale czy rzeczywiście sami pracownicy galerii też będą musieli płacić za korzystanie z parkingu Europy II? W tym wypadku Pakulski jest już mniej wylewny. - Galeria oferuje najemcom powierzchni kartę abonamentową na parkowanie, co jest standardem w tego typu rozwiązaniach. Jednak liczba tych miejsc jest ograniczona…

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES [email protected] Fot.: ES

Pracownicy galerii też muszą płacić za parkowanie pod Europą?
Przy wjazdach na parking pod Europą zainstalowano szlabany, automaty z biletami parkingowymi i postawiono budki dla parkingowych. To już trzecia galeria handlowa w Nowym Sączu, która wprowadziła odpłatność za postój na swoim terenie. Ale czy rzeczywiście za parkowanie w tym miejscu muszą płacić również pracownicy galerii?


Dziękujemy za przesłanie błędu