Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 4 kwietnia. Imieniny: Benedykta, Izodory, Wacławy
05/10/2019 - 08:05

Taniej już było. Ceny polisy OC znowu idą w górę

To nie są dobre wiadomości dla właścicieli czterech kółek. Cena obowiązkowej polisy niewiele, ale wzrosła po raz pierwszy od piętnastu miesięcy. Jej średnia wartość była większa o 0,9 procent niż pod koniec drugiego kwartału tego roku i wyniosła 686 zł. Za OC najwięcej zapłacą młodzi kierowcy w wieku do 25 lat, mieszkańcy dużych miast oraz panny i kawalerowie.

Druga połowa roku 2019 przyniosła po raz pierwszy od piętnastu  miesięcy podwyżki cen OC. Jednak w porównaniu do poprzedniego roku obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne ciągle jest tańsze. Eksperci porównywarki rankomat.pl podsumowują, jak kształtowały się średnie składki obowiązkowych polis w minionym kwartale i sprawdzają, w których regionach Polski kierowcy mogli liczyć na najkorzystniejsze oferty ubezpieczycieli.

Średnia cena OC w trzecim kwartale roku  rok wyniosła 686 zł. Była przez to większa o 8 zł w stosunku do poprzedniego okresu. Biorąc jednak pod uwagę rok 2018, widać zniżkę o 6,4 procent.

- W 2018 roku średnie ceny OC utrzymywały się na podobnym poziomie, od 727 zł do 742 zł. W tym roku wysokość obowiązkowej składki spadła poniżej 700 zł. W trzecim kwartale zaobserwowaliśmy wprawdzie nieznaczną podwyżkę cen OC, o 0,9 proc. w stosunku do kwartału poprzedniego, jednak nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie składki miały gwałtownie wzrosnąć – mówi Tomasz Masajło, prezes zarządu Rankomat.

[email protected] fot. JmDziękujemy za przesłanie błędu