Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława
24/01/2014 - 08:46

NIK kontroluje ratownictwo medyczne w Małopolsce

Krakowska delegatura Najwyższej Izby Kontroli rozpoczęła już kontrolę, która ma odpowiedzieć na pytanie czy system ratownictwa medycznego na terenie województwa małopolskiego został zorganizowany tak, by stworzyć jak najlepsze warunki udzielania pomocy w stanie nagłego zagrożenia zdrowia i życia. Sprawą zajmuje się także prokuratura.
Początkiem 2013 roku poseł Arkadiusz Mularczyk złożył zawiadomienie Prokuratorowi Generalnemu o możliwości popełnienia przestępstwa nadużycia władzy przez wojewodę małopolskiego Jerzego Millera. Sprawą zajęła się Prokuratura Okręgowa w Krakowie, która oceni, czy wprowadzone przez wojewodę zmiany w Państwowym Systemie Ratownictwa Medycznego, w tym likwidacja sądeckiej dyspozytorni, nie działają na szkodę interesu publicznego oraz prywatnego i czy nie narażono mieszkańców województwa małopolskiego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Czytaj: Krakowska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie dyspozytorni
Sprawą zajęła się także Najwyższa Izba Kontroli, a konkretnie krakowska delegatura.
- Rozpoczęta została kontrola pod nazwą „Zapewnienie medycznych działań ratowniczych w województwie małopolskim”. Celem kontroli jest ocena organizacji i funkcjonowania medycznych działań ratowniczych w województwie małopolskim, stanowiąca odpowiedź na pytanie czy system zorganizowana tak, aby stworzyć jak najlepsze warunki udzielania pomocy w stanie nagłego zagrożenia zdrowia i życia oraz czy zdania w tym zakresie są sprawnie i skutecznie realizowane – informuje Jolanta Stawska, dyrektor Delegatury Najwyższej Izby Kontroli w Krakowie.

(ALF)
 


Dziękujemy za przesłanie błędu