Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 maja. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
13/07/2023 - 15:35

Nieprzejezdne drogi i podtopione budynki. Burza z ulewnym deszczem przeszła nad regionem

Sprawdziły się prognozy synoptyków i ostrzeżenia Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, które od samego rana rozsyłało wiadomości do mieszkańców Małopolski. Po południu nad Limanowszczyzną, Sądecczyzną i powiatem gorlickim przeszła gwałtowna burza z ulewnym deszczem. Było bardzo niebezpiecznie. Żywioł wyrządził wiele szkód.

Tak jak zapowiadali synoptycy, dzisiaj w godzinach popołudniowych, nad regionem przeszła gwałtowna burza z ulewnym deszczem. Wystarczyła chwila, aby ulice zamieniły się w rzeki. Tak właśnie było w Nowym Sączu na Barskiej i Prażmowskiego. 

Zobacz też Co kryje się na dnie stawu w Stróżach? To miejsce wytypowali policjanci z Archiwum X

Najwięcej jednak szkód żywioł wyrządził na Limanowszczyźnie. Strażacy co chwilę odbierają telefony od mieszkańców, którzy potrzebują ich pomocy. Do tej pory interweniowali już kilkanaście razy. 

Jak informuje portal limanowa.in, po raz kolejny zalany został limanowski rynek, a także kilka znajdujących się tam lokali. Woda wdarła się m.in. do buzodromu, w którym mieści się Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej. Podtopiony został również supermarket przy ulicy Krakowskiej w Limanowej. 

Zobacz też Zespół Magik Band ma żal do Kordiana. "Czujemy się jak oszuści, ludzie nas takimi zrobili"

Strażacy interweniują nie tylko w Limanowej, ale również w innych miejscowościach powiatu m.in. w Łososinie Górnej i Niedźwiedziu. Wypompowują wodę z zalanych budynków mieszkalnych i gospodarczych, a także udrażniają zatkane przepusty.  

[email protected] Fot. OSP Łososina GórnaDziękujemy za przesłanie błędu