Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 marca. Imieniny: Amelii, Dobromira, Leonarda
28/01/2023 - 16:00

Niedziela handlowa. Czy 29 stycznia sklepy będą otwarte

Można robić zakupy czy nie można. Z nadejściem nowego roku znowu zaczął się kołowrót z harmonogramem handlowych niedziel? Jak jest dzisiaj 30 stycznia? Czy sklepy są otwarte czy zamknięte.

Można w tę niedzielę robić zakupy we wszystkich sklepach czy  też nie. To pytanie zadaje sobie pewnie wielu mieszkańców Nowego Sącza, bo z początkiem roku ukazał się nowy harmonogram handlowych niedziel.  Ponieważ jest ich niewiele, można się  w tym pogubić.

czytaj też Aż tyle dają zarobić w Nowym Sączu? Poszybowały w górę pensje w dużych i średnich firmach 

Czy 30 stycznia jest niedziela handlowa?

Dla fanów wielkich, niedzielnych zakupów i dla tych, zapracowanych, którzy robią większe zapasy na cały tydzień, mamy dobre wiadomości.

Niedziela 30 stycznia, to jedna z tych niewielu, kiedy otwarte są wszystkie galerie handlowe i dyskonty.   

czytaj też Lewe faktury w sądeckiej skarbówce i przewałki warte miliardy złotych 

Jak  wygląda handlowy kalendarz w 2023 roku?  

W sumie mamy do dyspozycji siedem niedziel.  Poza jutrzejszą  na wielkie zakupy będzie się można jeszcze wybrać 2 kwietnia, 30 kwietnia, 25 czerwca, 27 sierpnia, 17 grudnia i 24 grudnia.

czytaj też Co znaleźli w tym przysmaku ze słoika. Na gwałt wycofują to ze sklepów

Przypomnijmy, że zakaz handlu w niedziele w Polsce został wprowadzony w 2018 roku. Początkowo obejmował sieci handlowe tylko w wybrane niedziele. Od 2020 roku sytuacja jest odwrotna. W 2023 roku w kalendarzu znajduje się tylko 7 niedziel handlowych. Wtedy to czynne mogą być między innymi supermarkety, hipermarkety, dyskonty. W pozostałe tylko małe osiedlowe sklepiki i sklepy na stacjach benzynowych. ([email protected]) fot.jm

.


Dziękujemy za przesłanie błędu