Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
06/09/2020 - 10:50

„Niedawno sobie kupił tego quada. Tak się cieszył”. Skończyło się nieszczęściem

- Wyrzuciło go na łuku jak z katapulty. Uderzył w stodołę. Wyglądał jak bez życia – opowiadają świadkowie wypadku w Woli Marcinkowickiej, gdzie młody chłopak jazdę na quadzie omal nie zakończył na tamtym świecie.

- Najpierw widziałem jak pod oknami mojego domu jedzie policja, potem straż pożarna, a na końcu pogotowie – opowiada mieszkaniec Woli Marcinkowickiej. – Pomyślałem, że zdarzyło się jakieś straszne nieszczęście.

Czytaj też Doszło do dramatu przez brawurę? Otarła się o śmierć nad Jeziorem Rożnowskim  

To był sobotni wieczór, jeszcze przed mrokiem. Do nieszczęścia było blisko, bo 24-letni chłopak, mieszkaniec Woli,  jechał quadem gminną drogą. Wyleciał na łuku wąskiej jezdni.

- Trochę pracował za granicą. Niedawno sobie kupił tego quada, to się z niego cieszył. Jeździł po wsi tam i z powrotem – opowiada  świadek wypadku.  -  Jest u nas taki odcinek, trochę z górki. I tam jest niewielki zakręt. Nie wiadomo czy chłopak zboczył z jezdni, czy go wyniosło, czy może za szybko jechał…wyrzuciło go z tym qadem jak z katapulty i  uderzył w róg stodoły, która stała przy drodze. Wyglądał jak bez życia. Stracił przytomność.

Choć pierwsze minuty wyglądały bardzo dramatycznie, to jednak przed przyjazdem pogotowia chłopak odzyskał świadomość. Potem okazało się, że jechał na podwójnym gazie.

- Badanie alkomatem wykazało obecność alkoholu we krwi – mówi oficer dyżurny sądeckiej komendy policji. Jakie były wskazania, tego nie zdradza.

Czytaj też Policja i straż pożarna. Co się działo nad ranem na stadionie Sandecji [WIDEO]

Nie wiadomo też, czy 24-latek pił wcześniej ze znajomymi, czy też  wlał w siebie alkohol dla dodania sobie animuszu, ale swoją nieodpowiedzialną decyzję o jeździe quadem na podwójnym gazie niemal przypłacił życiem. Miał dużo szczęścia. Okazało się, że obrażenia nie są groźne.

-  Z informacji uzyskanych w szpitalu wynika, że spędzi tam mniej niż siedem dni.

[email protected] fot. PSP Nowy Sącz  

Jazda quadem zakończyła się uderzeniem w stodołę
Fot. PSP Nowy Sącz


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)