Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 19 maja. Imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra
22/02/2024 - 10:45

Nie żyje znana wicedyrektor. Przez całe lata była związana z jedną szkołą

Wśród lokalnej społeczności była znana bardzo dobrze. Przez wiele lat pełniła przecież funkcję wicedyrektor szkoły. Nie żyje Halina Zajdel. Odeszła w wieku 67 lat.

Zmarła Halina Zajdel

W ostatnim czasie ze szkół całego regionu dociera wiele niezwykle smutnych informacji. Nie tak dawno odszedł Michał Wacławik. Pracował w Szkole Podstawowej nr 1 w Limanowej, następnie w Zespole Szkół Mechaniczno – Elektrycznych. Pożegnaliśmy również Marię Paluch, mocno związaną z Katolicką Szkołą podstawową w Nowym Sączu.

Tym razem bardzo przykre wiadomości napłynęły z Gorlic. Jak poinformował tamtejszy urząd miasta, zmarła Halina Zajdel. Lokalna społeczność pogrążyła się w żałobie. Była osobą dobrze znaną.

Nie żyje znana w Gorlicach wicedyrektor

Przez wiele lat pełniła rolę wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Gorlicach. Była nią od 1988 roku, aż do momentu zamknięcia placówki w 2004 roku. Szkoła została wówczas rozwiązana po decyzji rady miasta.

1 września 2023 roku odsłonięta została  tablica upamiętniająca działalność edukacyjną oraz patronkę byłej szkoły – Urszulę Gruszczyńską-Hermachową. W uroczystości brała wówczas udział również śp. Halina Zajdel.

Była wicedyrektor zmarła w wieku 67 lat. Kondolencje dla rodziny i bliskich przekazały m.in. władze Gorlic. ([email protected], fot.: UM Gorlice)Dziękujemy za przesłanie błędu