Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
05/10/2022 - 15:40

Nie żyje zasłużony i ceniony nauczyciel. Wychował wiele pokoleń młodzieży

Był niezwykle cenionym nauczycielem, którego uczniowie bardzo miło wspominali. Niestety, w wieku 76 lat zmarł Wiesław Zawiślak, który przez wiele lat pracował w gorlickich szkołach. Za swoją pracę był często nagradzany.

Odchodzą zasłużeni nauczyciele

Po raz kolejny napłynęły bardzo smutne informacje ze szkoły z regionu. Pod koniec września informowaliśmy o śmierci nauczycieli Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. św. Jana Pawła II w Limanowej – Adama Juszkiewicza. Wcześnie zmarł także Zbigniew Osikowicz, były dyrektor Zespołu Szkół nr 5 w Gorlicach. Właśnie odszedł kolejny wychowawca związany z tym miastem.

Zmarł Wiesław Zawiślak

Jak poinformował Zespół Szkół Nr 1 im. Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach zmarł Wiesław Zawiślak. Emerytowany nauczyciel miał 76 lat. – Dzięki oddaniu swojej pracy wykształcił i wychował wiele pokoleń młodzieży, cieszył się szacunkiem i sympatią zarówno uczniów, jak i grona nauczycieli. Był nagradzany i wyróżniany za swoją pracę dydaktyczną i wychowawczą – wspomina szkoła.

Zmarły nauczyciel pracował również w Szkole Podstawowej nr 4 w Gorlicach. Uczył geografii. Osoby, które spotkały go na swojej drodze wspominają, że był niezwykle serdeczny i pogodny. Spoczął na gorlickim cmentarzu. ([email protected], fot.: ZS nr 1 Gorlice)Dziękujemy za przesłanie błędu