Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 27 maja. Imieniny: Amandy, Jana, Juliana
25/07/2017 - 15:40

Nie żyje Władysław Ryba, legendarny działacz podziemnej Solidarności

Koledzy i przyjaciele z podziemia żegnają go ze smutkiem i żalem. Odszedł od nas serdeczny przyjaciel, człowiek niezwykle życzliwy i prawy. Władysław Ryba zmarł 24 lipca. Miał 87 lat.

Władysław Ryba uchodził za legendę podziemia. Po wprowadzeniu stanu wojennego ukrywał się ponad rok. Za swoją niezłomną postawę został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Krzyżem Wolności i Solidarności.

Był członkiem Zarządu Regionu Małopolska NSZZ „Solidarność”, Delegatem na I Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność”, zastępcą kierownika delegatury ZR Małopolska w Nowym Sączu w 1981 roku.

Odszedł od nas serdeczny przyjaciel, niezwykle życzliwy i prawy człowiek - wspominają podziemnego działacza Solidarności znajomi i przyjaciele.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek 27 lipca 2017 roku. O godzinie 15 zostanie odprawiona msza święta w kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Krynicy Zdroju – Czarny Potok. O godzinie 14.30 rozpocznie się modlitwa różańcowa. Po Mszy Św. odbędzie się pogrzeb na Cmentarzu Komunalnym w Krynicy Dolnej.

(ami) fot. archiwum sadeczanin info

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!Dziękujemy za przesłanie błędu


Majowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach