Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 września. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
09/06/2023 - 17:55

Nie żyje Stanisław Strzelec, sołtys wsi Witowice Górne. Działacz i społecznik

Kolejna smutna informacja nadeszła do redakcji „Sądeczanina” z gminy Łososina Dolna. Wczoraj, w Boże Ciało zmarł Stanisław Strzelec, sołtys wsi Witowice Górne. Miał 69 lat.

Śp. Stanisław Strzelec był wspaniałym człowiekiem, cenionym i lubianym wśród mieszkańców Witowic Górnych i nie tylko. Bardzo uczynnym. Nikomu nie odmawiał pomocy. Był wspaniałym społecznikiem. Funkcję sołtysa w Witowicach Górnych piastował od wielu lat.

Jako sołtys miejscowości, położonej nad Jeziorem Rożnowskim bardzo angażował się w akcję rewitalizacji jeziora, której inicjatorem jest Społeczno-Kulturalne Towarzystwo „Sądeczanin”.

- Z głębokim żalem informujemy, że zmarł Śp. Stanisław Strzelec – działacz i społecznik, wieloletni sołtys Witowic Górnych. Rodzinie zmarłego składamy szczere wyrazy współczucia, głębokiego żalu i słowa otuchy – tak zmarłego sołtysa żegnają wójt gminy, przewodniczący rady, radni, sołtysi oraz pracownicy Urzędu Gminy w Łososinie Dolnej i jednostek podległych.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w 11 czerwca (niedziela) o godzinie 13:30 w Sanktuarium Św. Pustelników Świerada i Benedykta w Tropiu. 

Modlitwa różańcowa odmówiona zostanie w kościele o godz. 13.

([email protected], fot. IM., źródło: UG w Łososinie Dolnej), © Materiał chroniony prawem autorskim.Dziękujemy za przesłanie błędu