Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 27 lipca. Imieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa
20/11/2020 - 12:25

Nie żyje Marian Cycoń, wieloletni burmistrz Starego Sącza

Zmarł Marian Cycoń. Był jednym z najbardziej rozpoznawalnych samorządowców. Na zawsze będzie się kojarzyć ze Starym Sączem. To pod jego rządami miasteczko rozkwitło i wypiękniało.

Marian Cycoń był działaczem społecznym, także parlamentarzystą, ale niemal wszyscy kojarzą go ze Starym Sącze. Przez wiele lat był jego burmistrzem. Uchodził za znakomitego gospodarza. To pod jego rządami miasteczko wypiękniało i stało się wizytówką Sądecczyzny.  Za jego rządów Stary Sącz doczekał się rewitalizacji Rynku, obwodnicy i mostu im. świętej Kingi na Dunajcu.

- Był osobą cieszącą się ogromnym zaufaniem. Mieszkańcy Gminy Stary Sącz i całej Sądecczyzny powierzali mu wiele odpowiedzialnych funkcji i ambitnych zadań do wykonania - wspomina Mariana Cyconia obecny burmistrz, Jacek Lelek. - Nigdy się nie zawiedli. Jego wieloletnia praca publiczna pozostawiła po sobie trwałe ślady i wymierne korzyści dla całego regionu. Wiele osób dostrzega te dokonania w Piwnicznej, Nowym Sączu i Starym Sączu oraz wielu innych miejscowościach do dzisiaj. Mrówczo pracowity, ambitny, wymagający od innych, ale przede wszystkim od siebie, dalekowzroczny i skuteczny - samorządowiec z krwi i kości.

Czytaj też Nie żyje Elżbieta Tarczyńska-Witek z sądeckiej powiatowej poradni psychologiczej 

Zanim został burmistrzem w grodzie świętej Kingi,  w latach 1988 – 1995 był prezydentem, a później wiceprezydentem Nowego Sącza. Za  jego kadencji powstał most 700-lecia i oczyszczalnia ścieków. W latach 1997-2001 (Unia Wolności) i 2011-2014 ( bezpartyjny kandydat PO). Jako samorządowiec i polityk przepracował 35 lat.

Marian Cycoń miał 80 lat. Pochodził z Barcic. Z wykształcenia był nauczycielem, absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Gdańsku, także wykładowcą Małopolskiej Wyższej Szkoły w Brzesku. (jagienka.michalik@sadeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu