Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
20/01/2023 - 10:45

Nie żyje Maria Zabierowska. Przez ponad 30 lat uczyła w I LO im. M. Kromera w Gorlicach

To bardzo smutne informacje dla każdego, kto miał okazję poznać śp. Marię Zabierowską. Nauczycielka zmarła w wieku 82 lat. Wcześniej, przez ponad 30 lat pracowała w I LO im. Marcina Kromera w Gorlicach.

Zmarła Maria Zabierowska

Śmierć nauczyciela wywołuje zawsze duże poruszenie w lokalnej społeczności. Niedawno informowaliśmy, że zmarła Dorota Nidecka, pracująca w ZSOiZ im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej. Miała tylko 37 lat. Niestety, kolejny raz dotarły bardzo smutne informacje.

Nie żyje Maria Zabierowska. Doskonale będą ją znali mieszkańcy Gorlic i okolicznych miejscowości. Przez całe lata pracowała w I Liceum Ogolnokształcącym im. Marcina Kromera w Gorlicach, gdzie uczyła wychowania fizycznego.

Nie żyje nauczycielka związana z liceum w Gorlicach

Zatrudniona była tam od 1963 do 1998 roku (kiedy przeszła na emeryturę). W tym czasie wychowała całe pokolenia i zapisała się kartach historii szkoły. Związana była również z Bieczem, w którym się urodziła. Zmarła w wieku 82 lat.

Pogrzeb śp. Marii Zabierowskiej odbędzie się w piątek (20 stycznia) o godzinie 13 w Bazylice Mniejszej pw. NNMP w Gorlicach. ([email protected], fot.: I LO im. Marcina Kromera w Gorlicach)Dziękujemy za przesłanie błędu