Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 7 lutego. Imieniny: Ryszarda, Teodora, Wilhelminy
12/07/2022 - 19:35

Nie żyje kolejny znany i ceniony nauczyciel. Był przez 10 lat dyrektorem szkoły

Po raz kolejny w ostatnim czasie napłynęły bardzo smutne informacje o śmierci nauczyciela z regionu. W wieku 77 lat odszed Zbigniew Osikowicz. Przez lata pracował w gorlickim Zespole Szkoł nr 5, zapisując się w jego historii.

Śmierć weszła do szkół regionu. W ostatnim czasie odeszło kilku znanych i cenionych nauczycieli. Kilka dni temu informowaliśmy o śmierci Jana Gancarczyka, pracującego w limanowskich szkołach. Pod koniec czerwca odeszła natomiast Małgorzata Hotloś, dobrze znana w powiecie gorlickim.

Kolejne smutne informacje napłynęły z samych Gorlic. W wieku 77 lat zmarł Zbigniew Osikowicz. To bardzo dobrze znana w mieście postać. Szczególnie będą rozpoznawać przede wszystkim uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół nr 5.

Śp. Zbigniew Sikowicz był w latach 1998-2008 – jej dyrektorem. Na emeryturę przeszedł po 40 latach pracy. Jego zastępcą została Barabara Kus. Był dyplomowanym nauczycielem matematyki. Wykształcił całe pokolenia uczniów.

Za swoją sumiennie wykonywaną pracę otrzymał wiele wyróżnień. W jego dorobku znajduje się m.in. Nagroda Burmistrza Miasta Gorlice, Nagroda Inspektora Oświaty i Wychowania czy Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej.

Kondolencje dla rodziny przekazały m.in. władze Gorlic. Jak podkreślają osoby, które go znały, był człowiekiem o wielkim sercu. ([email protected], fot.: UM Gorlice)Dziękujemy za przesłanie błędu