Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 29 stycznia. Imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei
02/12/2022 - 19:45

Nie żyje Jerzy Leszczyński. Przez całe lata był zaangażowany w rozwój Sandecji

Niezwykle smutna informacja dobiegła piątkowego wieczoru z obozu Sandecji Nowy Sącz. W wieku 77 lat zmarł Jerzy Leszczyński. Fani sądeckiej piłki nożnej będą go znali bardzo dobrze. Przez wiele lat bardzo aktywnie działał na rzecz „Biało-czarnych”.

Jerzy Leszczyński nie żyje

Nie żyje Jerzy Leszczyński

Środowisko piłkarskie w naszym regionie jest kolejny raz w żałobie. Przypomnijmy, że nie tak dawno zmarł Roman Kraszewski, były sędzia, który prowadził lokalne mecze. Niestety, także początek grudnia jest niezwykle smutny.

Nie żyje Jerzy Leszczyński - człowiek, który przez wiele lat był związany z Sandecją. W przeszłości sprawował w klubie m.in. funkcję wiceprezesa. Jako możemy przeczytać w „Złotej Księdze Sandecji” jego pierwsze kontakty z klubem sięgają 1962 roku, kiedy Zygmunt Różycki namówił go do pomocy przy wykonywaniu obowiązków kierownika pierwszej drużyny.

Przez wiele lat działał w Sandecji

Działał w ten sposób do 1975 roku. Kolejne funkcje, które sprawował to kierownik sekcji piłki nożnej, członek zarządu, aż wreszcie od 1987 do 1999 roku śp. Jerzy Leszczyński był wiceprezesem „Biało-czarnych”. Bardzo dobrze zna go wiele pokoleń sympatyków sądeckiej drużyny. Ponadto, działał także na rzecz Rady Seniorów.

Jego pogrzeb odbędzie się w sobotę (10 grudnia) o godz. 12.00 w kaplicy cmentarnej przy ul. Rejtana w Nowym Sączu. ([email protected], fot.: Adrian Maraś, Sandecja Nowy Sącz)Dziękujemy za przesłanie błędu