Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
16/07/2020 - 11:15

Nie przejemy tylko pomnożymy! Podegrodzie o pieniądzach z tarczy antykryzysowej

Podegrodzie to kolejna gmina z terenu Sądecczyzny, która już doskonale wie, na co przeznaczyć środki z tarczy antykryzysowej. – Nie przejemy tych pieniędzy tylko je pomnożymy – mówi wójt Stanisław Banach.

W Podegrodziu gmina nie uruchamiała żadnej lokalnej tarczy antykryzysowej dla miejscowych przedsiębiorców – wniosków nie było aż tak dużo, jak w innych samorządach, dlatego wszystkie były rozpatrywane indywidualnie. Nie oznacza to jednak, że epidemia COVID-19 nie uszczupliła podegrodzkiego budżetu. Dlatego i Podegrodzie otrzymało od rządu dodatkowy zastrzyk gotówki w wysokości 982 806 zł w ramach rekompensaty. Na co wyda te pieniądze?

Zobacz też: Powiat nowosądecki: kilkadziesiąt milionów rządowej pomocy!

- Na pewno nie przejemy tych pieniędzy tylko je pomnożymy. Chcemy przeznaczyć je na wkład własny do przygotowanych, leżących w szufladzie, i właśnie przygotowywanych wniosków o dofinansowanie kilku zadań infrastrukturalnych, które chcemy zrealizować w 2021 i 2022 roku – zapowiada Stanisław Banach i choć na razie nie chce podawać, o jakie zadania dokładnie chodzi podkreśla, że o takie, na które miejscowi czekają już od lat.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu