Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
29/06/2022 - 13:40

Nie płacisz alimentów? Zabiorą ci prawo jazdy! Niektórzy już się przekonali

Tysiące zarejestrowanych pojazdów i wiele decyzji o odebraniu prawa jazdy. Jak ze statystycznego punktu widzenia wyglądał miniony rok w sądeckim Wydziale Komunikacji i Transportu? Ilu nowych kierowców jeździ naszymi drogami? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Każdego roku na sądeckich drogach pojawiają się nowe samochody i nowi kierowcy. Zdarzają się i tacy, którzy tracą uprawnienia do prowadzenia pojazdów. Jak to wyglądało w 2021 roku? Sprawdziliśmy statystyki dostępne w opublikowanym niedawno raporcie o stanie miasta.

Jak się okazuje w poprzednich 12 miesiącach sądecki Wydział Transportu i Komunikacji wydał łącznie 806 decyzji dotyczących uprawnień do kierowania pojazdami. 137 kierowcom odebrane zostało prawo jazdy, 290 zatrzymane z urzędu, a 113 zatrzymane za przekroczenie prędkości. Na ogólną liczbę złożyło się także m.in. skierowanie 82 sądeczan  na badania psychologiczne, 56 na badania lekarskie i 65 na kurs reedukacyjny. Uprawnienia straciło także 2 dłużników alimentacyjnych.

Przez cały poprzedni rok przybyło 1925 nowych kierowców (29 z nich uzyskało międzynarodowe prawo jazdy). Dodajmy, że 5 osób zostało wykreślonych z ewidencji instruktorów, a 3 kolejne wpisani na tę listę.

Nie jest tajemnicą, że każdy kierowca potrzebuje pojazdu. Tych, omawiany wydział zarejestrował w ubiegłym roku ponad 18 tysięcy (zarówno jako rejestracja stała, jak i czasowa). 1670 zostało natomiast wyrejestrowanych. Przyjętych zostało też ponad 12 tysięcy zgłoszeń zbycia pojazdu.

Wydział Transportu i Komunikacji jest każdego dnia licznie odwiedzany przez sądeczan. Bardzo często są tutaj duże kolejki. Jego kierownikiem jest Stanisław Bębenek. Siedziba znajduje się przy ul. Wyspiańskiego. ([email protected], fot.: MP/ zdjęcie ilustracyjne)Dziękujemy za przesłanie błędu