Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 21 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy
05/03/2024 - 00:25

Nie ma już starego biurowca przy Alejach Wolności w Nowym Sączu. Zastąpi go taka budowla [WIZUALIZACJA]

Przez wiele lat w tę część Nowego Sącza wpisywał się charakterystyczny budynek, wzniesiony jeszcze w czasach PRL – u. Potem długo stał pusty i niszczał. Jesienią ubiegłego roku, w ciągu kilku tygodni został wyburzony. Pusta działka przy Alejach Wolności 16 już za chwilę nie będzie pusta. Za kilka tygodni ruszy tam inwestycja. Co stanie na miejscu dawnego, niefunkcjonalnego biurowca?

W październiku ubiegłego roku z pejzażu miasta zniknął budowlany relikt czasów PRL. Kilka dekad wstecz wyburzony już biurowiec był jednym z najnowocześniejszych budynków w mieście. Wpisywał się doskonale w styl architektoniczny tamtych czasów. Wybudowano go w latach 70. XX wieku.

Dawny biurowiec – siedziba PZU zniknął w ciągu kilku tygodni

Kiedyś był siedzibą banku PKO, a później siedzibą PZU. Przez kilka ostatnich lat budynek stał pusty i niszczał. Powoli zamieniał się na oczach nowosądeczan w ruinę. Nikt nie chciał go kupić i zmodernizować. W październiku ubiegłego roku koło biurowca pojawiły się ciężkie maszyny i rozpoczęło się jego wyburzanie. Błyskawicznie znikały kolejne piętra budynku. Po kilku tygodniach po dawnym biurowcu nie było śladu. Pozostał pusty plac.

Czytaj także: Zmarł znany i ceniony lekarz w Nowym Sączu. Pomógł wielu ludziom

Jesienią nie było jeszcze koncepcji

Jesienią ubiegłego roku nowy właściciel działki w rozmowie z „Sądeczaninem” nie chciał wtedy wypowiadać, co ewentualnie stanie na miejscu wyburzonego biurowca. Zaznaczał wtedy, że nie ma jeszcze sprecyzowanej koncepcji.  Upłynęło kilka miesięcy i już wiadomo, co zostanie wybudowane na miejscu dawnego biurowca. Stanie tam kolejny w mieście nowoczesny apartamentowiec.

Tereny przy Alejach Wolności przechodzą totalną metamorfozę

 Aleje Wolności staje się jedną z bardziej reprezentacyjnych ulic miasta. Ten jego zakątek w ostatnich latach przechodzi totalną metamorfozę. Stare budynki i wolne wcześniej działki zajmują kolejne nowoczesne apartamentowce.  

Czytaj także: Co się działo przy Zajeździe Sądeckim? Sądeczanie przecierali oczy ze zdumienia [ZDJĘCIA]

Już wiadomo, co będzie na pustej działce

Nowoczesny apartamentowiec, który będzie wznoszony w tej miejskiej przestrzeni będzie miał adres Al. Wolności 16. Będzie to siedmiokondygnacyjny obiekt.

- W budynku będą 64 mieszkania – powiedział „Sądeczaninowi” Maciej Górski ze spółki G 16 Górscy w Nowym Sączu. – Lokale mieszkalne będą o powierzchni od 42 do 142 m. kw. Poziom 0 zajmą trzy lokale z przeznaczeniem na usługi oraz handel. Przewidziane są także komórki lokatorskie i miejsca postojowe.

Czytaj także: Ta groźna choroba nadal sieje postrach. Dzięki temu urządzeniu można ją szybciej diagnozować

Budowa apartamentowca powinna rozpocząć się w maju. ([email protected], fot. wizualizacja: "SP Projekt- pracownia projektowa" z Nowego Sącza/ spółka G 16 Górscy w nowym Sączu.) Materiał chroniony prawem autorskim.

Nie ma starego biurowca przy Al. Wolności w Nowym Sączu. Zastąpi go taki obiekt [WIZUALIZACJA]
Przez wiele lat w tę część Nowego Sącza wpisywał się charakterystyczny budynek, wzniesiony jeszcze w czasach PRL – u. Potem długo stał pusty i niszczał. Jesienią ubiegłego roku, w ciągu kilku tygodni został wyburzony. Pusta działka przy Alei Wolności 16 już za chwilę nie będzie pusta. Za kilka tygodni ruszy tam inwestycja. Co stanie na miejscu dawnego, niefunkcjonalnego biurowca?


Dziękujemy za przesłanie błędu