Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 11 kwietnia. Imieniny: Filipa, Izoldy, Leona
19/02/2021 - 13:55

Nie dajcie się zaskoczyć. Parking pod Lachem jest już płatny

Co tu kryć, z parkingu pod Lachem przy Alejach Batorego nie korzystali jedynie klienci sklepów i firm usługowych działających w pawilonie. Tyle tylko, że dziś ten parking jest już płatny a za brak bileciku może być kara.

Nie dajcie się zaskoczyć. Parking pod Lachem jest już płatny

Parking podobnie jak sam pawilon należy do PSS Społem. Tyle tylko, że korzystali z niego nie tylko klienci Lacha, ale również pacjenci pobliskich przychodni, bazaru Grodzkiego itp. O pracownikach pobliskich firm nie wspominając. Zjawisko nasiliło się po tym, jak wjazd na swój parking ograniczyła galeria Europa. Dziś i tu gospodarze bronią się przed samochodowym tłokiem i wprowadzili opłaty za korzystanie z parkingu. 

- Korzystajmy z parkingu racjonalnie - komentuje Witold Gajdosz prezes PSS Społem, który podkreśla, że osobiście sprawdzał w godzinach między 8 rano a 14 popołudniu kto i jak długo tu parkuje. I co się okazało? Niektóre auta stały przez cały ten czas mimo że noga ich kierowców nie postała w Lachu ani minuty. Na to samo skarżyli się dzierżawcy prowadzący działalność w Lachu i sami jego klienci.

Stanął tu w konsekwencji parkometr podobny do tego przy Kauflandzie i Biedronce a obsługiwać go ma ta sama firma TD.

Zobacz też: Kryzys widać gołym okiem. Zniknął butik, który działał w Nowym Sączu od zawsze

Nie dajcie się zaskoczyć. Parking pod Lachem jest już płatny

Nie inne są też same zasady korzystania z parkingu. Pierwsza godzina parkowania, licząc od chwili pobrania bileciku, jest bezpłatna, druga i każda kolejna rozpoczęta będzie nas kosztować 2 zł.

Opłata za brak ważnego biletu to 150 zł. Jeśli jednak uiścimy ją w ciągu siedmiu dni od otrzymania wezwania możemy zapłacić tylko 90 zł. Ba, w cenniku jest też uwzględniona opłata za odholowanie auta w wysokości 1000 zł! (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ES)Dziękujemy za przesłanie błędu