Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 24 listopada. Imieniny: Emmy, Flory, Romana
04/07/2018 - 20:30

Nie czekajcie z remontem ulicy Krakowskiej! Apel mieszkańców osiedla Helena

Prace przy budowie nowego mostu heleńskiego posuwają się do przodu. W przyszłym tygodniu przez ulicę Krakowską na osiedlu Helena w Nowym Sączu przejadą ogromne tiry, które będą wiozły stalowe elementy przeprawy. Mieszkańcy obawiają się, że ta ulica zostanie kompletnie zdewastowana.

Temat ten powrócił, jak bumerang, podczas ostatniej sesji Rady Miasta Nowego Sącza. 

Drogowcy, jak już pisaliśmy zakładają, że ulica ta zostanie, niestety zniszczona. Nie ma innej możliwości dostarczenia na plac budowy gigantycznych stalowych elementów konstrukcji mostowej.

Dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu Grzegorz Mirek informował już, że po zakończeniu tej potężnej inwestycji ulica Krakowska będzie musiała być w przyszłym roku przebudowana.

Mieszkańcy osiedla Helena nie chcą, jednak tak długo czekać. Uważają, że remont ulicy powinien rozpocząć się zaraz po zakończeniu stawiania nowego mostu i budowy nowych rond.

O pomoc zwrócili się do radnego Piotra Lachowicza, wiceprzewodniczącego Rady Miasta, który na ostatniej sesji złożył w tej sprawie interpelację.

- Mieszkańcy osiedla Helena proszą o to, aby remont ulicy Krakowskiej został przeprowadzony jeszcze w tym roku – mówił Piotr Lachowicz. – Zdaję sobie sprawę, że wymagałoby to pewnych przesunięć środków w budżecie. Mieszkańcy obawiają się tego, że po zakończeniu budowy ronda na osiedlu Helena i nowej przeprawy może dojść do sytuacji, że przeprawa oraz dwa nowe ronda będą powodem do dumy, a ulica Krakowska będzie nieprzejezdna, bo przez pół roku będzie trwał jej remont.

Radny Lachowicz ma otrzymać odpowiedź na swoją interpelacje na piśmie.

[email protected], Fot. IM. Dziękujemy za przesłanie błędu