Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 lutego. Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława
30/11/2023 - 16:00

Nawojowa: uchwała o nocnej prohibicji zdjęta z obrad rady. Nie było konsultacji, nie ma dyskusji

Taką decyzję, niemal jednogłośnie, podjęli wczoraj radni z Nawojowej. Projekt uchwały o wprowadzeniu zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych został zdjęty z porządku obrad.

Nawojowa: uchwała o nocnej prohibicji zdjęta z obrad rady. Nie było konsultacji, nie ma dyskusji

O kolejnym podejściu do dyskusji o wprowadzeniu zakazu sprzedaży alkoholu na terenie gminy Nawojowa w godzinach od 22 do 6 rano pisaliśmy szczegółowo w publikacji Nawojowa: będzie zakaz sprzedaży alkoholu w nocy? Decyzje zapadną już za kilka dni

Jak wyjaśnia przewodniczący rady Józef Mirek już w trakcie poprzedzających sesję posiedzeń komisji, radni zostali poinformowani, że uchwała w takiej formie, jaką zaproponowała radna Urszula Horowska głosowana być nie może. Dlaczego? 

Wielka radość w Nawojowej: otworzyli wymarzone Centrum Kultury [ZDJĘCIA]

– Bo głosowanie nad taką uchwałą musi być poprzedzone konsultacjami społecznymi, które trzeba by było przeprowadzić w każdej wsi. Gdybyśmy teraz przyjęli tę uchwałę, bez konsultacji, to i tak została by ona unieważniona – wyjaśnia szef rady a chodzi oczywiście o decyzje nadzoru prawnego wojewody, który każdorazowo weryfikuje, że uchwały przyjęte przez rady są zgodne z obowiązującym w Polsce prawem.   

Tym samym projekt uchwały został zdjęty z programu sesji 13 głosami, również samej Horowskiej. 

Jednocześnie w kolejnym punkcie obrad dostali propozycję, by głosować właśnie w sprawie przystąpienia do konsultacji, ale ten pomysł też nie uzyskał aprobaty.

6 radnych: Adam Herbut, Tadeusz Kucharski, Józef Mirek, Ryszard Nosal, Irena Nowakowska, Antoni Zarotyński zagłosowało przeciw, 4 radnych: Stanisław Hebda, Urszula Horowska, Krzysztof Kozera, Danuta Lelito głosowało za a Marian Haza, Tadeusz Lelito i Marian Pióro wstrzymali się od głosu. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu