Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 2 grudnia. Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny
22/04/2019 - 15:30

Nawojowa: rozpoczął się remont Pałacu Stadnickich. Ślub już za kilka miesięcy

Kilka dni wcześniej niż zakładano, jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi rozpoczął się remont Pałacu Stadnickich w Nawojowej. W pierwszej kolejności ma być odnowiona elewacja w części zachodniej i wschodniej pałacu od strony dziedzińca. Ten etap prac ma się zakończyć do 15 sierpnia.

Pałac Stadnickich remontuje znana i uznana sądecka firma Erbet, która niedawno wygrała przetarg na to zadanie. Rusztowania stanęły już w tej części budynku, która musi być odrestaurowana jako pierwsza. To właśnie tam, na dziedzińcu odbędzie się ślub hrabianki Mańkowskiej z księciem Lubomirskim. Wszystko musi być gotowe w połowie sierpnia.

Sama uroczystość, jak mówił nam kilka tygodni temu Krzysztof G. Kron, wiceprezes Zarządu Pałac w Nawojowej, odbędzie się na przełomie sierpnia i września br. Data zaślubin utrzymywana jest w tajemnicy.

Czytaj także: Nawojowa: artystokratyczny ślub już w odnawianym pałacu. Znamy wyniki przetargu

Rozpoczęcie remontu połączonego z przebudową pałacu oznacza, że ogromny projekt, związany z ratowaniem tego przepięknego zabytku wkroczył w ostatni - trzeci etap. Będzie on realizowany dwa lata.

Właściciel obiektu, hrabia Andrzej Mańkowski, spadkobierca hrabiego Adama Stadnickiego, przeznaczył na remont pałacu połączonego z jego przebudową 16, 5 mln złotych. Są to jego prywatne fundusze. Kwota nie obejmuje wyposażenia. Na umeblowanie pałacu będzie organizowany odrębny przetarg.

W pałacu, oprócz wyodrębnionej części prywatnej, powstanie Dom Pracy Twórczej, w którym możliwe będzie rozwijanie działalności kulturalnej i naukowej. Będzie też centrum konferencyjno-naukowo-biznesowe, hotel, restauracja, herbaciarnia i winiarnia.

[email protected], fot. arch. Sądeczanin.info  
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu