Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 3 marca. Imieniny: Kingi, Maryna, Tycjana
23/11/2023 - 10:10

Nawojowa: będzie zakaz sprzedaży alkoholu w nocy? Decyzje zapadną już za kilka dni

W Nawojowej jest pomysł, by – tak, jak jest już w Nowym Sączu - wprowadzić na terenie gminy ograniczenie sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych. Projekt uchwały w tej sprawie zostanie poddany pod głosowanie już 29 listopada.

O tym, jak ogromne kontrowersje projekt takiej uchwały wzbudził w Nowym Sączu, pisaliśmy już nie raz. Ostatecznie zapis został przez radnych przyjęty i od października 2018 roku obowiązuje tu zakaz sprzedaży alkoholu w godzinach od 22 do 6. Oczywiście chodzi tu nie o restauracje czy puby, ale o sklepy, stacje paliw itp.

Czy dzięki temu nowosądeczanie piją mniej? Nie nam przesądzać, ale na pewno padło kilka sklepów całodobowych, które zarabiały w nocy właśnie przede wszystkim na sprzedaży piwa czy wódki. Okazało się jednocześnie, że mieszkańcy Nowego Sącza bardzo szybko znaleźli rozwiązanie – po godzinie 22 kupują trunki zaraz za rogatkami miasta, choćby na stacji paliw przy rondzie Jana Pawła II w Starym Sączu czy na stacji w Kamionce Wielkiej. Ba, są taksówkarze, którzy robią to za nich za dodatkową opłatą. 

Jak oceniasz radnych Nawojowej? Który w tej kadencji spisał się najlepiej?

Teraz jednak okazuje się że kolejna gmina ma zamiar pójść w ślady Nowego Sącza i na najbliższą sesję, przygotowany jest już projekt uchwały w tej sprawie. - Na terenie Gminy Nawojowa zakazuje się sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży w godzinach od 6 do 22 – czytamy w dokumencie.

Próżno jednak szukać informacji, czyja to propozycja i jakie jest jej uzasadnienie. My możemy jedynie zaznaczyć, że już od dawna orędowniczką tego rozwiązania jest radna Urszula Horowska i radni już nie raz, i nie dwa dyskutowali na ten temat. Zawsze jednak kończyło się na odrzuceniu wniosku. Jak będzie tym razem? Do tematu wrócimy a sesja odbędzie się już 29 listopada. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu