Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
09/09/2020 - 14:15

Nauczycielka zakażona koronawirusem. W szkole w Olszówce nauka zdalna

Kolejna szkoła w powiecie limanowskim przeszła na tryb pracy zdalnej. Mowa tutaj o placówce w Olszówce, w gminie Mszana Dolna. U jednej z nauczycielek uczących w tej szkole wykryto koronawiriusa.

Praca stacjonarna szkoły została zawieszona. Dzieci uczą się w trybie zdalnym.

- Zajęcia stacjonarne, w porozumieniu z Sanepidem są zawieszone do piątku – mówi Bolesław Żaba, wójt gminy Mszana Dolna. – Nauczycielka, u której potwierdzono zakażenie koronawirusem przebywa obecnie w izolacji domowej.

Czytaj także: W czterech szkołach w gminie Łukowica zdalny pierwszy dzwonek. Dlaczego?

Uczniowie i nauczyciele ze wspomnianej szkoły objęci są nadzorem epidemiologicznym. Jeżeli w najbliższych dniach nie wystąpią u nich objawy koronawirusa, to od poniedziałku lekcje w placówce powinny już odbywać się normalnie. 

Przypomnijmy, że w minionym tygodniu w powiecie limanowskim nowy rok szkolny w systemie pracy zdalnej przywitały cztery szkoły w gminie Łukowica.

Tak przez kilka dni pracowały placówki w: Łukowicy, Jastrzębiu, Jadamwoli i Świdniku, bo również u jednego z pedagogów zostało potwierdzone zakażenie koronawirusem.

W przypadku tych placówek działały one w trybie pracy zdalnej od 1 do 3 września, a od czwartego września szkoły wróciły do trybu stacjonarnego.

Czytaj także: Sanepid zna wyniki badań nauczycieli w gminie Łukowica. Wraca nauka w szkołach

A jaka jest dzisiaj koronawirusowa sytuacja w powiecie limanowskim?

Wojewódzki Sanepid poinformował dzisiaj, że w gronie 194 nowych ozdrowieńców z całego województwa mamy dziesięć osób z Limanowszczyzny, które pokonały koronawirusa.

Od początku pandemii wyzdrowiało w tym regionie 430 mieszkańców, którzy zmagali się z groźnym wirusem z Wuhan.

Natomiast do grona nowych zakażonych z tego terenu doszły dzisiaj dwie osoby.

Obecnie w powiecie limanowskim mamy 134 aktywnych zakażonych. W kwarantannie, po kontakcie z osobą zakażoną znajduje się 355 osób. [email protected], fot. google maps)Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)