Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 października. Imieniny: Angeli, Przemysława, Zenobii
20/09/2019 - 19:00

Nasz wojewoda i pracownica urzędu? Ktoś sfabrykował kompromitujące maile?

Czy ktoś włamał się na prywatne konto mailowe małopolskiego wojewody i rozsyłał fałszywe, sfabrykowane maile, które dowodziły bliskich relacji wojewody z pracownicą jego urzędu. Tak twierdzi Piotr Ćwik, który złożył w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury. Sprawa wyszła na jaw, kiedy do biura prasowego wojewody z pytaniami o treść maili zgłosił się dziennikarz.

Zdaniem wojewody małopolskiego Piotra Ćwika za atakiem na jego skrzynkę mailową mogli stać polityczni przeciwnicy. Jak wyjaśnia w rozmowie z „Sądeczaninem” rzeczniczka wojewody Joanna Paździo, z pytaniami o treść maili zgłosił się do biura prasowego dziennikarz. - Nie wiemy w jaki sposób wszedł w ich posiadanie - mówi rzeczniczka wojewody małopolskiego.

- Zapewne w którymś momencie te maile zostaną wykorzystane i upublicznione, dlatego postanowiłem o tym powiedzieć, wcześniej uprzedzając opinię publiczną. Staję tu dzisiaj przed państwem i patrząc prosto w oczy i mówiąc, że nie jestem autorem tych maili, nie przygotowałem ich, nie wysyłałem ich. Takie rzeczy nie tylko nie miały ale także nie mają miejsca w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim – zapewniał podczas zwołanej konferencji prasowej  Piotr Ćwik, który przesłał do "Sądeczanina" oświadczenie w tej sprawie.

Po pierwsze, chciałem zaapelować do wszystkich konkurentów politycznych i osób zaangażowanych w kampanię wyborczą o to, aby ta kampania była merytoryczna, opierała się na dyskusji, na argumentach, a nie na fake newsach, pomówieniach czy też jakichś działaniach, które na pewno nie mają nic wspólnego z cywilizowanym sposobem porozumiewania się osób, które konkurują ze sobą.

Po drugie, chciałem przekazać informację, że przedwczoraj złożyłem doniesienie – zawiadomienie na Policję o możliwości popełnienia przestępstwa, które polega na – prawdopodobnie – włamaniu się na moje prywatne konto mailowe, sfabrykowaniu maili, które zostały następnie rozesłane bądź też są kolportowane tylko w wersji papierowej (to będzie już badać, analizować Policja). Te maile, które zostały przekazane do Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego na skrzynkę mailową Biura Prasowego przez jednego z dziennikarzy, to maile, które sugerują jakieś związki między mną a jedną z pracownic Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Nie będę mówił o szczegółach tych maili, dlatego że myślę, że ważne jest, aby zachować tu dobre imię tej kobiety, co do której pojawiły się takie sugestie. Rozmawiam o tym z Państwem dzisiaj i przekazuję to swoje oświadczenie także w poczuciu takiej odpowiedzialności za urząd, który sprawuję jako Wojewoda Małopolski, dobre imię tejże kobiety, dobre imię mojej rodziny, ale także mnie samego.

Muszę powiedzieć, że nie spotkałem się jeszcze w swojej działalności publicznej z taką sytuacją. Jest to sytuacja dla mnie zupełnie nowa i bardzo bulwersująca. Mam nadzieję, że działania, które podejmowane są przez Policję, będą na tyle skuteczne, że sprawa ta zostanie bardzo szybko i skutecznie wyjaśniona. Ma się tylko jeden honor i o ten honor swój trzeba dbać, walczyć i ja to teraz robię, przekazując to oświadczenie.

Zdaniem Piotra Ćwika osoba, która miała sfabrykować wiadomości, chce go najprawdopodobniej zdyskredytować. Zaznacza przy tym, że chodzi o jego prywatny adres e-mail, na którym nie przechowywał żadnych ważnych dla urzędu informacji.

[email protected] fot.

  
   


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)