Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 kwietnia. Imieniny: Amadeusza, Cezaryny, Juliany
22/03/2020 - 17:15

Poseł Edward Siarka zakażony koronawirusem. Jest w szpitalu

Koronawirus nie oszczędza parlamentarzystów z naszego regionu. Najpierw w domowej kwarantannie był poseł Arkadiusz Mularczyk, teraz ofiarą epidemii padł poseł Edward Siarka z Podhala. To już pewne. Jest zakażony.

Czy poseł Solidarnej Polski Edward Siarka, który w Sejmie reprezentuje okręg numer czternaście, obejmujący swoim zasięgiem Sądecczyznę i Podhale, zaraził się od pracowników Ministerstwa Sprawiedliwości?  Kilka dni temu stwierdzono w resorcie pięć przypadków zakażenia koronawirusem.  

Czytaj też  Jaka jest prawda o jego zdrowiu. Czy poseł Mularczyk ma czy nie ma koronawirusa? 

- Parlamentarzysta miał z nimi kontakt - donosi portal nowytarg24.tv. - Obecność chińskiego wirusa została u niego wykryta, kiedy razem z parlamentarzystami, pracownikami rządu i ministerstw poddał się testom.

Poseł trafił najpierw na oddział zakaźny szpitala w Myślenicach, skąd został przewieziony do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Wedle doniesień nowotarskiego serwisu jest w dobrym stanie.

Czytaj też Farmaceuci w strachu. Chcą wcześniej zamykać apteki i brać chorobowe 

Co z tymi, którzy przychodzili do biura posła w Nowym Targu?  Parlamentarzysta nie był tam od trzech tygodni – poinformowała dyrektor biura Aleksandra Antolak-Rust.  Biuro zostało zamknięte  natychmiast po zawieszeniu nauki w szkołach. Rodzina posła Siarki  i jego współpracownicy są w kwarantannie domowej i będą przebadani testem.

[email protected] fot. jmDziękujemy za przesłanie błędu