Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 24 lipca. Imieniny: Kingi, Krystyna, Michaliny
20/03/2019 - 15:30

Nastolatki uratowały mu życie. Pogratulował im komendant policji

Daria i Patrycja uratowały życie starszemu mężczyźnie, który po wyjściu z domu nagle zasłabł. O jego życiu decydowały minuty, a nawet sekundy, ale wtedy z pomocą pośpieszyły nastolatki.

Dwie nastolatki – Daria i Patrycja – uratowały życie 81-letniemu mężczyźnie. Stało się to z końcem lutego. Pan Adam ze Starego Sącza, wychodząc ze swojego domu nagle zasłabł. Przechodzące obok dziewczęta natychmiast wezwały pomoc. Starszy mężczyzna został szybko przetransportowany do sądeckiego szpitala. Lekarz, który ratował 81-latka jednoznacznie stwierdził, że w takiej sytuacji o życiu pacjenta często decydują minuty, a nawet sekundy. Gdyby nie bohaterska postawa Darii i Patrycji, strach pomyśleć, jak skończyłaby się ta historia.

Szef sądeckiej komendy Jarosław Tokarczyk spotkał się z dziewczętami i podziękował im za bezinteresowną pomoc, jaką okazały nieprzytomnemu mężczyźnie. Komendant przekazał wyrazy uznania również rodzicom Darii i Patrycji, a z racji tego, że nastolatki mieszkają na co dzień w Internacie Międzyszkolnym w Starym Sączu, pogratulował także obecnej na spotkaniu dyrektor placówki Lucynie Dybiec.

- We współczesnym świecie pełnym obojętności na los drugiego człowieka, postawa zaprezentowana przez uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu jest godna uznania i powinna być wzorem do naśladowania nie tylko dla rówieśników, ale także dla całego społeczeństwa – mówił insp. Jarosław Tokarczyk.  

Opr. RG [email protected], Fot.: KMP Nowy Sącz

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


lipcowy miesięcznik