Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 29 listopada. Imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina
01/05/2021 - 14:30

Nareszcie fajne miejsce do wypoczynku w Nowym Sączu! To się może podobać

Mieszkańcy Nowego Sącza w południe weszli do zrewitalizowanego Parku Strzeleckiego. Bramę w stojącym jeszcze ogrodzeniu otworzył prezydent miasta Ludomir Handzel. Witał ich częstując słodkim upominkiem i zachęcał do obejrzenia i pospacerowania po parku.

czytaj także: Nowy Sącz: tak wygląda nowy Park Strzelecki. Od jutra możliwe spacery [ZDJĘCIA]

Chętnych, którzy wybrali się dzisiaj zobaczyć, jak prezentuje się Park Strzelecki po zupełnej metamorfozie, nie brakowało. Sądeczanie przyszli całymi rodzinami pospacerować w tej zrewitalizowanej przestrzeni. Nie brakowało też rowerzystów, którzy będąc na przejażdżce zahaczyli zobaczyć, jak teraz prezentuje się parkowa przestrzeń.

Dużym zainteresowaniem cieszył się parkowy sektor z małym oczkiem wodnym i znajdującym się tam nieopodal placem zabaw dla dzieci.  Ogromne wrażenie robiły także fontanny. W ruch poszły też zainstalowane w parku urządzenia do ćwiczeń – elementy siłowni pod chmurką. Mieszkańcy mogli także zobaczyć wnętrze nowego amfiteatru. Niektórzy pograli w piłkę na nowym boisku ze sztuczną nawierzchnią.

Czytaj także: Miss Polski i Miss Supranational. Takiej niespodzianki nikt się nie spodziewał

Po obejrzeniu amfiteatru i zwiedzeniu zrewitalizowanego parku wielu mieszkańców, zwłaszcza, że piękna, słoneczna pogoda dopisywała zajmowało ławki i odpoczywało. Sądeczanie, którzy pamiętali zaniedbany Park Strzelecki byli pod ogromnym wrażeniem tego, co zobaczyli dzisiaj po wielu miesiącach aranżowania tej przestrzeni.

- Mieszkamy niedaleko Parku Strzeleckiego, więc widzieliśmy, na przestrzeni wielu ostatnich miesięcy, jak ta przestrzeń się zmieniała – mówią sądeczanie Anna i Artur. - Ale ostateczny efekt naprawdę przeszedł nasze najśmielsze oczekiwanie. Jest naprawdę super w porównaniu do parku, jaki pamiętamy. Jest ładnie, przyjemnie. Fajne miejsce do relaksu i wypoczynku. Oby tylko jeszcze coś tu się działo. Jeśli tylko w nowym amfiteatrze będą odbywały się fajne koncerty czy występy to wszyscy będą zadowoleni.

Koncerty i duży ruch powinny też skłonić ptaki (których odchody były zmorą Parku Strzeleckiego) do przeniesienia się w inne miejsce.

Nasi rozmówcy podkreślają, że w parku jest przestrzeń dla osób starszych, w średnim wieku, rodzin z dziećmi. Każdy znajdzie w nim przestrzeń dla siebie. Wystarczy tylko tutaj przyjść.

- Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem tego, co dzisiaj tutaj zobaczyliśmy – mówią Jolanta i Jacek Pieronkiewicz. - Nareszcie jest coś zrobione. Stary park to już była masakra. W tą przestrzeń wpakowano duży pieniądz i nareszcie to jakoś wygląda. Są ławki, stoliki, są elementy siłowni pod chmurką. Zobaczymy, jakie tutaj będą się odbywały imprezy. Nam się nowy Park Strzelecki podoba. Już nie straszy. Mamy nadzieję, że nie zostanie zdewastowany.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM.

Nareszcie fajne miejsce do wypoczynku w Nowym Sączu! Mieszkańcy są zachwyceni
Mieszkańcy Nowego Sącza w południe weszli do zrewitalizowanego Parku Strzeleckiego. Bramę w stojącym jeszcze ogrodzeniu otworzył prezydent miasta Ludomir Handzel. Witał ich częstując słodkim upominkiem i zachęcał do obejrzenia i pospacerowania po parku.


Dziękujemy za przesłanie błędu