Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 28 września. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
28/04/2019 - 05:45

Naprawdę tak chcecie spędzić majówkę? Obejrzyjcie te zdjęcia

Część z nas już w tę sobotę rozpoczęło celebrowanie tegorocznej majówki, bo wystarczy wziąć zaledwie trzy dni urlopu, by mieć wolnych aż dziewięć dni. Szkopuł w tym, że wczoraj zaczęło na dobre padać i to wystarczyło, by efektownie podskoczyły policyjne statystyki kolizji.

O wczorajszych pisaliśmy w publikacjach 
Uważajcie! Na drogach cały dzień „latają” samochody. Na krajówce też Nowy
Sącz: przeszarżował, wypadł z jezdni i uszkodził dwa auta

Do tego trzeba dołożyć zderzenie dwóch aut osobowych: mercedesa CLS350 oraz hondy jazz na ulicy Nawojowskiej w okolicy skrzyżowania Królowej Jadwigi z Siemiradzkiego, do którego doszło po godzinie 19.

Jak to wyglądało z punktu widzenia strażaków, którzy zostali wezwani na miejsce? - Mercedes znajdował się na pasie skrętu w ulice Henryka Siemiradzkiego a  Honda na zajeździe autobusowym po drugiej stronie ulicy. Na ulicy znajdowały się pozostałości po kolizyjne oraz rozlane płyny eksploatacyjne. Działania zastępu straży polegały na  zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu klem akumulatora w obydwu pojazdach oraz  skontrolowaniu pojazdów pod względem pożarowym - czytamy w suchym, oficjalnym komunikacie.

- Na miejsce zdarzenia przybył patrol Policji. Osoby poszkodowane zostały zabrane do szpitala. Po czynnościach dochodzeniowych Policji, Mercedes został zabrany przez lawetę, usunięto pozostałości po kolizyjne z ulicy na pobocze oraz zasypano sorbentem rozlane płyny eksploatacyjne. Na tym działania trwające godzinę zostały zakończone - kontynuują strażacy.

Dzisiejszy dzień – jak dotąd - mija spokojniej. Strażacy musieli się zmierzyć z zatkaną studzienką i pożarem sadzy oraz plamą oleju na jezdni w Muszynie.

Dziś udostępnili jednak zdjęcia ze wczorajszych zdarzeń a my je publikujemy ku przestrodze. Naprawdę tak chcecie spędzić majówkę? Noga z gazu, bo nie zapowiada się na to, by warunki na drodze poprawiły się jutro czy pojutrze. To, że akurat wszystkie weekendowe kolizje zakończyły się mandatem i obrażeniami – jak to brzmi w policyjnej nomenklaturze – poniżej dni siedmiu, nie oznacza, że i Wam się tak upiecze, gdy najdzie Was na zabawę w rajdowców.

ES [email protected] Fot.: OSP Tęgoborze, KM PSP w Nowym Sączu

Naprawdę tak chcecie spędzić majówkę?
Fot.: OSP Tęgoborze, KM PSP w Nowym Sączu.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe