Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 9 grudnia. Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława
21/11/2020 - 19:15

Najsłynniejszy Bieg Mikołajów w Piwnicznej uratowany! Odbędzie się on-line

Charytatywny Bieg Mikołajów w Piwnicznej-Zdroju to od kilku lat jedno z najpopularniejszych charytatywnych przedsięwzięć biegowych w naszym regionie. W tym roku jednak na przeszkodzie organizatorom stanęła epidemia COVID-19. Dla wszystkich entuzjastów tego przedsięwzięcia mamy jednak dobre wieści – szósta edycja biegu odbędzie się on-line.

Najsłynniejszy Bieg Mikołajów w Piwnicznej uratowany! Odbędzie się on-line

Organizatorem biegu, który w zeszłym roku obchodził swoje piąte urodziny jest Stowarzyszenie na rzecz osób przewlekle chorych i dzieci niepełnosprawnych „Nasz Dom" z Piwnicznej-Zdroju. Impreza od początku cieszy się ogromną popularnością wśród biegaczy z całego regionu i nie tylko, bo równie chętnie uczestniczą w niej turyści i przyjezdni z pozostałych części Polski. Przede wszystkim dlatego, że cały dochód z biegu jest przekazywany na budowę Ośrodka dla dzieci niepełnosprawnych w Kosarzyskach.

Jednak z powodu epidemii COVID-19 i związanych z tym obostrzeń sanitarnych w 2020 organizacja imprezy stanęła pod znakiem zapytania. Ostatecznie inicjatorzy akcji postanowili skorzystać z przykładu innych i zorganizować bieg w jedynej bezpiecznej obecnie formule, czyli on-line.

Zobacz też: Rzutem na taśmę zdobyli pieniądze na remont drogi w Mszalnicy

- Jest jakiś plus w tym wszystkim, miejsce na optymizm, bo dzięki takiej formule w biegu będą mogli uczestniczyć chętni z całego świata – komentuje Maria Kulig, prezes stowarzyszenia. – Wystarczy się tylko zarejestrować na stronie biegu a potem w okresie od północy 16 grudnia do godziny 23.30 20 grudnia przebiec 10 kilometrów z użyciem dowolnej aplikacji dla biegaczy. Każdy kto przyśle nam zdjęcie albo screen z przebiegiem i dystansem trasy dostanie od nas medal, który wyślemy mu pocztą – zapowiada.

Wszystkie informacje niezbędne do rejestracji i udziału w biegu znaleźć można na specjalnie uruchomionej stronie internetowej pod adresem https://swiatecznybiegmiko.wixsite.com/bieg ([email protected] Fot.: archiwum Stowarzyszenia)
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu