Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 26 stycznia. Imieniny: Lutosława, Normy, Pauliny
18/11/2021 - 16:05

Najpierw wlepiali kary w sądeckich autobusach, teraz nie popuszczą w sklepach

Choć czwarta fala pandemii zapełnia szpitale chorymi na covid, a zjadliwy zmutowany wirus zbiera coraz większe śmiertelne żniwo, nadal ignorują sanitarny reżim i tam, gdzie to konieczne, maseczek nie noszą. Po wzmożonych kontrolach w miejskim transporcie, które jak podaje resort zdrowia przyniosły skutek, teraz będzie polowanie na opornych w sklepach.

Były zaostrzone kontrole w  miejskim transporcie, teraz będą w placówkach handlowych. Rząd zapowiada kary za  brak maseczek.

Jak mówił w Polskim Radiu rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz,  kontrole w komunikacji miejskiej  przyniosły efekt. –Sytuacja się poprawiła. Teraz chcemy zadbać o to, żeby poprawiła się również w  sklepach i galeriach handlowych. Zawsze  powtarzamy jedno. Oczywiście względy medyczne są dla nas najważniejsze, ale pamiętajmy też o względach społecznych.

Czytaj też Cierpienie, na które nie było pieniędzy. Beznadziejną walkę toczyli od lat 

Tymczasem znowu padł straszny rekord. Ostania doba znowu przyniosła przerażające informacje.  Zakażenie koronawirusem potwierdzono u ponad 24 tys. Zmarły 463 osoby chore na Covid.

- Na prośbę ministra zdrowia Główny Inspektor Sanitarny wysłał do wszystkich wojewódzkich inspektoratów w kraju prośbę, a właściwie nakaz, wzmożenia kontroli sanitarnych we wszystkich punktach handlowych w kraju – przekazał w środę rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Czytaj też Śmierć czekała na nich cicho na ulicy Niewinnej w Piwnicznej

Jakie kary grożą za brak maseczki? Ta najlżejsza to pouczenie. Policjant może też nałożyć mandat w wysokości do 500 złotych albo wystąpić do sanepidu o karę administracyjną. Ta może wynieść nawet 10 tysięcy złotych i trzeba ją zapłacić w ciągu siedmiu  dni. Jeśli ktoś odmówi przyjęcia mandatu od policjanta, sprawa zostanie skierowana do sądu.(jagienka.michalik@sadeczanin.info) zdjęcie ilustracyjne KMP Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu