Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
03/10/2018 - 15:55

Najpierw było wielkie gruzowisko. Teraz jest wszystko zrobione na błysk

Duże przestronne sale, nowoczesne wyposażenie, kolorowe łóżka i komfortowe łazienki. Tak wygląda wyremontowany oddział chirurgiczny dla dzieci w sądeckim szpitalu. Pomieszczenia są już do dyspozycji pacjentów.

Oddział chirurgiczny dla dzieci został przeniesiony z piątego piętra na parter. Chirurgia dzieci zajęła kilka sal, które zostały kompleksowo wyremontowane i zmodernizowane. Prace trwały kilka tygodni. Wykonali je fachowcy z firmy mającej siedzibę w Łabowej.

Czytaj także: Tu na razie jest demolka, a będzie...[ZDJĘCIA]

Oddział chirurgiczny dla dzieci mieścił się przez wiele lat obok oddziału pediatrycznego na piątym piętrze. Zajmował kilka sal.

- Remont nowej siedziby dla chirurgii dzieci już się zakończył – mówi Elżbieta Jasińska, koordynująca projekt inwestycyjny realizowany przez sądecki szpital. – Liczba łóżek zmniejszyła się z piętnastu do dwunastu. Wyremontowany oddział spełnia wszystkie wymogi określone w rozporządzeniu ministra zdrowia.

Przy łóżkach dzieci znajdują się rozkładane fotele, na których rodzice, albo opiekunowie czuwający przy pociechach będą mogli odpocząć.

Pracownicy firmy z Łabowej przenieśli się teraz na piąte piętro do sal zajmowanych jeszcze do niedawna przez pacjentów leczonych na oddziale chirurgicznym dla dzieci.  

- O te kilka sal powiększy się oddział pediatryczny – dodaje Jasińska. – Pediatria też zostanie zmodernizowana. Remont ma potrwać do końca tego roku.

Oddział pediatryczny będzie dysponował czterdziestoma łóżkami, czyli będzie ich miał o osiem więcej niż dotychczas.

Szpital na remont chirurgii dziecięcej przeznaczył 738 tysięcy złotych, a na oddział pediatryczny - ponad 1,8 mln złotych. Są to kwoty, które nie uwzględniają nowoczesnego wyposażenia.

Remont obu oddziałów wpisuje się w duży plan inwestycyjny, jaki realizuje sądecki szpital. Warto wspomnieć, że w tym roku został już zmodernizowany oddział chorób wewnętrznych.

[email protected], fot. szpital w Nowym Sączu

Oddział chirurgii dzieci w sądeckim szpitalu po remoncie
Oddział chirurgii dzieci w sądeckim szpitalu po remoncie


Dziękujemy za przesłanie błędu