Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 lutego. Imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława
25/05/2019 - 12:35

Najnowszy raport o powodzi w regionie. Czy jeszcze trzeba się bać? Co z pogodą?

Drogi krajowe i wojewódzkie są przejezdne. Nadal występują utrudnienia na drogach powiatowych i gminnych. Magazyny przeciwpowodziowe uruchomione są całodobowo - informują służby wojewody. Choć sytuacja powodziowa powoli się stabilizuje, strażacy i wojsko nadal pracują bez wytchnienia.

W ciągu ostatniej doby  strażacy w całej Małopolsce wzywani byli blisko 700 razy. Były to przede wszystkim interwencje związane  z wypompowywaniem wody z posesji i piwnic podtopionych budynków, usuwaniem wiatrołomów, udrażnianiem przejezdności oraz z  likwidacją rozlewisk.

Czytaj też Groza. Brudna kipiel z Kamienicy wylewa się z koryta [ZDJĘCIA] [WIDEO]

W usuwanie skutków powodzi zaangażowanych było blisko 4 tys.  strażaków, 400 policjantów, blisko trzystu żołnierzy Wojsk Ochrony Terytorialnej i ponad 200 zawodowych żołnierzy 6 Brygady Powietrznodesantowej i 5 Batalionu Dowodzenia w Krakowie.

Czytaj też Niewinny potoczek jak żywioł. Kamienica w Nowym Sączu już wylewa [WIDEO]

Poziom wody w rzekach opada i sytuacja powoli się stabilizuje. Są dobre wiadomości

- W związku z poprawą sytuacji hydrologicznej i meteorologicznej, starosta nowosądecki odwołał dzisiaj o godz. 9 pogotowie przeciwpowodziowe dla powiatu nowosądeckiego – informują samorządowe służby.  – W Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego nie będzie już całodobowego dyżuru. O wszelkich zdarzeniach proszę informować Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Nowym Sączu tel. 18 4486910 lub 18 4486911.

Co z pogodą? Na Sądecczyźnie deszcz na razie odpuścił.  Wedle zapowiedzi synoptyków dziś do końca dnia będzie słonecznie, z temperaturą do 23 stopni Celsjusza.  W niedzielę pogoda w kratkę, z przejaśnieniami i opadami deszczu. Termometry pokażą 22 stopnie.  

[email protected] fot Jm


 

Kiedy przy lejącym się z nieba deszczu słyszymy w nocy ten charakterystyczny szum, już wiemy, że korytem Kamienicy płynie już spieniony nurt – mówią mieszkańcy domów przy ulicy Kamiennej w Nowym Sączu
Fotogaleria


Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020