Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
05/10/2022 - 18:25

Najlepsi ogrodnicy, najpiękniejsze balkony i tereny w Nowym Sączu. Poznaj zwycięzców [ZDJĘCIA]

Małgorzata i Jerzy Poręba, Aleksandra Bartczak-Bargieł, Maryla Płuchowska – to tegoroczni laureaci 24. edycji konkursu „Nowy Sącz – Miastem Kwiatów i Zieleni”. Zwycięzcy otrzymali nagrody, pozostali - wyróżnienia i dyplomy. Wszyscy zaś upominki.

Konkurs powrócił po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią i cieszył się dużym powodzeniem. Jego organizatorem jest Wydział Komunalnej Obsługi Miasta Urzędu Miasta w Nowym Sączu. Przypomnijmy, że konkurs ma charakter otwarty. Udział w nim mogli wziąć mieszkańcy domów jedno i wielorodzinnych, zarządy osiedli i jednostki organizacyjne z terenu miasta Nowego Sącza. Do konkursu można było zgłaszać ogrody przydomowe, balkony i tereny zielone instytucji.

Założeniem konkursu jest powrót do tradycji – "Nowy Sącz – Miastem Kwiatów i Zieleni". Tak kiedyś miasto było nazywane. Powołana komisja konkursowa dokonała przeglądu nadesłanych zdjęć zgłoszonych obiektów i wybrała zwycięzców oraz przyznała wyróżnienia.

Laureatów tegorocznej edycji konkursu poznaliśmy dzisiaj podczas finału, który odbył się tradycyjnie w pałacu Młodzieży w Nowym Sączu. Nagrody finansowe laureatom, jak i upominki osobom wyróżnionym wręczali: Ludomir Handzel, prezydent Nowego Sącza, Magdalena Majka, wiceprezydent oraz Piotr Lachowicz, sekretarz miasta.

- Chciałbym Państwu bardzo serdecznie podziękować za wspaniała aktywność i starania – zwrócił się prezydent Ludomir Handzel do uczestników tegorocznego konkursu. – Kontynuujemy ten konkurs. Nowy Sącz był zawsze miastem pachnącym kwiatami, szczycącym się zielenią i mam nadzieję, że tak będzie nadal. Dla nas to środowisko jest bardzo ważne, tym bardziej, że wiadomo, iż Nowy Sączu znajduje się, niestety w czołówce miast od wielu, wielu lat zanieczyszczonych.

Poznajmy zwycięzców i osoby wyróżnione w 24. edycji konkursu - Nowy Sącz Miastem Kwiatów i Zieleni.

Zwycięzcy w kategorii ogród przydomowy:

 • I. miejsce: Małgorzata i Jerzy Poręba
 • II. miejsce: Krystyna Homa
 • III. miejsce: ex aequo: Monika Boczarska i Pan Stanisław Kuźma

Wyróżnienia w kategorii ogród przydomowy:

 • 1. Aleksandra Bartczak- Bargieł
 • 2. Dorota Góra
 • 3. Ewa Mikołajczyk
 • 4. Stanisława Szołdra

Zwycięzca w kategorii balkony:

 • I. miejsce: Maryla Płuchowska

Wyróżnienie w kategorii balkony:

 • 1. Helena Durlak

Zwycięzcy w kategorii tereny zielone jednostek organizacyjnych:

 • I. miejsce: Aleksandra Bartczak- Bargieł za utrzymanie terenu zielonego Groty Matki Bożej z Lourdes na osiedlu Zabełcze
 • II. miejsce: Maria i Stanisław Ogórek za zagospodarowanie terenu w centrum miasta
 • III. miejsce: Stanisław Słaby za obiekt rekreacyjno-sportowy – osiedle Przetakówka.

[email protected], fot. IM.

Posypały się nagrody i wyróżnienia
Tegoroczni laureaci 24. edycji konkursu „Nowy Sącz – Miastem Kwiatów i Zieleni”


Dziękujemy za przesłanie błędu