Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
21/07/2023 - 11:05

Nagrywają na potęgę. Co pokazują wyborcom samorządowcy Nowego Sącza

Samorządowcy Nowego Sącza lansują się na różne sposoby. Bardzo popularne stało się w ostatnim czasie nagrywanie filmów, w której wymieniają swoje zasługi. Coś, co do tej pory było domeną prezydenta Ludomira Handzla, stało się także udziałem radnych. Warto zauważyć jednak, że nie wszyscy stawiają na promowanie swojego wizerunku…

Wybory samorządowe 2024

Obecna kadencja samorządowa jest rekordowo długa. Przypomnijmy, że choć pierwotnie wybory miały się odbyć jesienią 2023 roku, to zostały przełożone na wiosnę kolejnego roku. Wszystko przez pokrycie się terminów z wyborami parlamentarnymi.

Do oficjalnego rozpoczęcia kampanii pozostało więc jeszcze trochę czasu. Promocja działań radnych i władz miasta trwa jednak praktycznie przez całą kadencję. Nie sposób nie odnieść wrażenia, że w ostatnim czasie jeszcze bardziej się nasiliła.

Filmy prezydenta i radnych Nowego Sącza

Do filmów nagrywanych przez Ludomira Handzla mieszkańcy zdążyli się już przyzwyczaić. Prezydent występuje w różnych częściach miasta, bardzo często w towarzystwie sprzyjających mu radnych czy dyrektorów wydziałów, pokazując zmiany w Nowym Sączu. Jest to również zwykle okazja do wymiany uprzejmości - Handzel dziękuję radnym za aktywność i zaangażowanie, ci z kolei odpowiadają podziękowaniami za wykonanie inwestycji.

Nie są to jednak jedyne filmy promujące wizerunek, które zalewają media społecznościowe. W kontrze do prezydenta nagrania zaczął w ostatnim czasie tworzyć radny Michał Kądziołka - przewodniczący klubu Prawo i Sprawiedliwość w Radzie Miasta.

Pojawia się na nich często obok posła Patryka Wichra. Wspólnie tłumaczą, że inwestycje, które przeprowadzane są w Nowym Sączu (jak chociażby budowa dwóch rond na Alejach Piłsudskiego, most na Kamienicy czy stabilizacja osuwiska na osiedlu Zalesie) są możliwe dzięki rządowemu wsparciu, które odgrywa w tym przypadku kluczową rolę. Widzimy tu zatem również elementy kampanii parlamentarnej.

Radny Kądziołka występuje też w towarzystwie radnego Wojciecha Piecha. Wspólnie przypominają o zasługach poprzednich władz miasta. Jak do tej pory zaliczyli do nich budowę obwodnicy północnej i rewitalizację Parku Strzeleckiego.

Filmy przy okazji różnych inwestycji miejskich nagrywa również radny Maciej Rogóż. Tłumaczy na nich co się dzieje, jakie inwestycje są aktualnie wykonywane. Dziękuje przy tym też prezydentowi. Dodajmy, że niekiedy również gości na jego nagraniach.

Od jakiegoś czasu w mediach społecznościowych pojawiają się nagrania radnego Józefa Hojnora. W tym przypadku mamy jednak nieco inną metodą działania. Nie promuje się bowiem na tle inwestycji czy u boku prezydenta. Jego nagrania dotyczą interwencji w różnych miejscach Nowego Sącza m.in. problemów mieszkańców, zagrożeń na drogach czy zagadnień spalarni.

Filmy trafiają na niedawno powstały profil na Facebooku. Podobne nagrania tworzy również radny Grzegorz Fecko, poruszający chociażby tematy polityki śmieciowej. Oprócz tego, nagrania podsumowujące w telegraficznym skrócie sesje Rady Miasta nagrywa radny Krzysztof Ziaja

Bez wątpienia do wyborów czekają nas jeszcze setki różnych filmików wyprodukowanych przez zarządzających miastem. ([email protected], fot.: Prezydent Ludomir Handzel, Maciej Rogóż - Radny Miasta Nowego Sącza, Michał Kądziołka - Radny Miasta Nowego Sącza/ Facebook)Dziękujemy za przesłanie błędu