Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 18 kwietnia. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy
09/06/2020 - 17:30

Nagroda pieniężna za wskazanie sprawców! Nie ma zgody na taki wandalizm!

Ktoś – bo sprawców jeszcze nie ustalono – niemal całkowicie zdewastował plac zabaw im. Stanisława Janisza na osiedlu Dąbrówka w Nowym Sączu. Michał Kądziołka, przewodniczący zarządu osiedla i zarazem radny, oferuje 1000 złotych nagrody za wskazanie sprawców.

Radny i zarazem przewodniczący zarządu osiedla Dąbrówka Michał Kądziołka nie potrafi ukryć emocji. – Zdewastowane jest ogrodzenie placu i TOI-TOI, z którego korzystają dzieci i ich opiekunowie, zdemolowana jest całkowicie jedna huśtawka, druga też nadaje się do naprawy. Zgłosiłem to już na policję i policjanci kryminalni zareagowali bardzo szybko – byli już na miejscu, ocenili straty, już zbierają informacje od mieszkańców.

- Sami mieszkańcy cały czas do nas dzwonią z kolejnymi, które natychmiast przekazujemy mundurowym. Nie ma zgody ani mojej, ani całego zarządu osiedla i członków stowarzyszenia na to, by ktoś niszczył naszą wspólną własność. Dlatego wyznaczyłem tysiąc złotych nagrody dla osoby, która wskaże winnych!  

Nagroda pieniężna za wskazanie sprawców! Nie ma zgody na taki wandalizm!

Zobacz też: Brakuje słów. Wandale zniszczyli wyremontowaną kładkę nad Kamienicą [ZDJĘCIA]

- My ten plac zabaw budowaliśmy kilka lat z naszych pieniędzy. W zeszłym roku w czynie społecznym zrobiliśmy tu boisko do piłki plażowej. To nie jest tylko plac zabaw dla dzieci tylko miejsce rekreacji dla wszystkich mieszkańców niezależnie od wieku. My tu wieczorami przyjeżdżamy z własnymi workami na śmieci, bo w szczycie sezonu letniego miasto też nie zawsze ma możliwość, by sprzątać codziennie w każdym miejscu, zbieramy te śmieci, potem pakujemy je do własnych samochodów i płacimy za ich wywóz.

Naprawdę o to dbamy a tu ktoś jednego dnia wszystko niszczy! Nasze panie aż się popłakały. Mam nadzieję, że ci, którzy to zrobili, być może pod wpływem alkoholu, bo nie wyobrażam sobie żeby można było świadomie coś takiego zrobić, sami się przyznają i naprawią szkody – podsumowuje radny.

Nagroda pieniężna za wskazanie sprawców! Nie ma zgody na taki wandalizm!

Jednocześnie apeluje do wszystkich, którzy mogą pomóc w ustaleniu sprawców by dzwonili do niego pod numer telefonu: 531 515 888. My też do tego apelu się przyłączamy – dzieci ledwo co dostały możliwość korzystania na nowo z placów zabaw a tu już ktoś znów tej możliwości ich pozbawił.

Nadzieja w policji, która będzie w najbliższym czasie - na wniosek Kądziołki - częściej patrolować osiedle. I na koniec informacja najważniejsza dla dzieci, młodzieży i rodziców - już jutro pracownicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji naprawią uszkodzenia.

ES [email protected] Fot.: FacebookDziękujemy za przesłanie błędu