Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 2 czerwca. Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny
20/02/2023 - 08:15

Nadciąga nowy cyklon. Ogłosili dla naszego regionu kolejne pogodowe alerty

Mokro, wietrznie i ciepło, taka aura szykuje się na ten tydzień. Pogodą będzie rządził kolejny wir niżowy, cyklon Willy. Czy czas pożegnać się z zimą?

Przed nami ciąg dalszy mokrej, wietrznej aury, przypominającej bardziej wiosnę niż zimę. Niż Volker, którzy w niedzielę przyniósł opady deszczu i śniegu, będzie oddziaływał jeszcze w poniedziałek, prognozują Fani Pogody. - Za nim j napłynie kolejny wir niżowy, cyklon Willy, który nie będzie tak głębokim cyklonem, jak Ulf – prognozują Fani Pogody.

Silny wiatr nie odpuszcza

Dziś znowu dokuczy nam wiatr, które najpierw uderzy na wybrzeżu, a około godziny piętnastej  jego porywy będą odczuwalne w całym kraju. W naszym regionie dmuchnie z siłą od sześćdziesięciu do dziewięćdziesięciu kilometrów na godzinę, a w górach do stu  kilometrów. Na południu Polski obowiązują nie tylko wydane przez IMGW ostrzeżenia przed silnym wiatrem, ale także przed gołoledzią.

czytaj też Nie żyje jedno z pięcioraczków urodzonych w Krakowie. Do sieci trafiło przejmujące nagranie [WIDEO]  

Sądecczyźnie grożą roztopy

Cyklon Willy da nam się we znaki także we wtorek. Z prognozy zagrożeń IMGW wynika, że w środę w Małopolsce może obowiązywać alert w związku z roztopami. Pogodowe mapy dla Sądecczyzny pokazują opady deszczu.

czytaj też Ta historia łamie serce. Śmierć wyciągnęła ręce po małego Kacperka spod Limanowej 

Temperatury na plusie

We czwartek, przy umiarkowanym zachmurzeniu, możemy liczyć na sporą dawkę słońca. W piątek znowu mokro.

czytaj też Co zobaczył jasnowidz? Znalazł ciało samobójczyni w Nowym Sączu, teraz znowu ma potworne wizje

To będzie tydzień z plusową temperaturą w ciągu dnia, na poziomie od siedmiu do dziewięciu stopni. W czwartek termometry mogą pokazać  w Nowym  Sączu nawet dwanaście stopni.

Napływające wraz z niżami atlantyckie łagodne powietrze sprawia, że mamy teraz temperaturę dużo wyższą niż zwykle o tej porze roku – wyjaśnia Tomasz Zubilewicz z TVN Meteo. Podobnie będzie do końca lutego i na początku marca. ([email protected]) fot. jm

Dziękujemy za przesłanie błędu