Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 czerwca. Imieniny: Aliny, Anety, Benona
10/01/2019 - 07:30

Nadchodzi plebiscytowa bitwa na głosy. Zgłoś kandydata na Sądeczanina 2018 roku

Jest prestiżowy i zawsze budzi ogromne emocje. Wielkimi krokami zbliża się doroczny plebiscyt na „Sądeczanina Roku”. Już po raz dwudziesty! Kto tym razem zostanie doceniony?

Kochają Sądecczyznę i stąd pochodzą. Mają w sobie siłę i pozytywną energię. Właśnie takich wyjątkowych ludzi można wskazać w dorocznym plebiscycie na „Sądeczanina Roku” organizowanym przez Fundację Sądecka i wymyślonym przez Zygmunta Berdychowskiego.

- Taki plebiscyt sprawia, że odkrywamy ludzi absolutnie niezwykłych, z różnych środowisk i zawodów, którzy stają się naszymi bohaterami i wzorami godnymi do naśladowania - podkreślał Berdychowski.   - To także dowód na to, że Sądecczyzna jest skarbnicą najlepszych z najlepszych.

Czytaj też Sądeczanin Roku 2017. "To się w pale nie mieści. Ksiądz wygrał plebiscyt z Miss piękności"

- W ten sposób chcemy wyróżniać tych, którzy swoją pracą zawodową i społeczną wpływają na kształt i rozwój lokalnej społeczności. szacunku do miejsca urodzenia, do wartości, w jakich się wzrasta, do kultury i tradycji swojej Małej Ojczyzny - dodaje pomysłodawca konkursu.

Plebiscyt po raz pierwszy wystartował w 1998 roku. W tym roku stuknie mu okrągły jubileusz. Sądeczanin Roku zostanie wybrany po raz dwudziesty.

Kto może zgłosić swojego kandydata? Zgodnie z regulaminem kandydatów (osoby wywodzące się z Sądecczyzny lub działające na terenie powiatu nowosądeckiego oraz Nowego Sącza) mogą to zrobić osoby fizyczne, organizacje społeczne, samorządy, parafie, stowarzyszenia regionalne i instytucje państwowe.

Zgłoszenia na specjalnym formularzu - można to zrobić do 31 stycznia - należy dostarczy do biura Fundacji Sądeckiej przy ul. Barbackiego 57 w Nowym Sączu. Powinny zawierać krótką informację o kandydacie, wraz z uzasadnieniem oraz dane instytucji lub osoby zgłaszającej. na zgłoszenia. Formularz będzie można też znaleźć w miesięczniku "Sądeczanin". W plebiscycie mogą brać udział osoby zgłaszane w latach poprzednich, które nie otrzymały tytułu, pomimo że były nominowane do nagrody. O tym, kto spośród zgłoszonych kandydatów będzie się ubiegać o głosy, zdecyduje Kapituła Plebiscytu.

Tytułem „Sądeczanina Roku” dotychczas mogą pochwalić się Barbara Szarota, ks. Prałat Stanisław Lisowski, ks. Mieczysław Czekaj, Wiesław Czop, Ryszard Florek, ks. Janusz Szczypka, gen. Zygmunt Staniszewski, Krzysztof Mączka,  Piotr Droździk, Anna Szczepanik-Dziadowicz, Ryszard Nowak, Celestyn Żeliszewski, Barbara Cetnarowska, Lucyna Zygmunt, Marta Mordarska, ks. Stanisław Kukla, Benedykt Poręba, Jan Radzik, ks. Józef Babicz.

regulamin konkursu

formularz do pobrania

[email protected] fot. archiwum 

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Dziękujemy za przesłanie błędu


Czerwcowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach