Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
02/07/2020 - 11:25

Nad Dunajcem znaleźli jego ubranie. Co się stało z 32-latkiem z gminy Łącko?

Czy nad Dunajcem w gminie Łącko wydarzyła się tragedia? Co się stało z 32-latkiem, którego rzeczy znaleziono nad wodą? Niestety, te pytania wciąż pozostają bez odpowiedzi. Mężczyzny do tej pory nie udało się odnaleźć.

Policjanci szukają zaginionego 32-latka, który jest mieszkańcem gminy Łącko. Mężczyzna ostatni raz był widziany w niedzielę 28 czerwca w godzinach popołudniowych na rynku w Łącku. Stamtąd poszedł nad rzekę Dunajec i ślad po nim zaginął. 32-latek do tej pory nie wrócił do domu i nie skontaktował się z bliskimi, dlatego zaniepokojona rodzina zgłosiła zaginięcie na policję.

Zobacz też Jaki dramat rozegrał się nad Dunajcem? Znaleźli na brzegu tylko jego ubranie

Nad Dunajcem w Łącku w okolicach tak zwanej plaży znaleziono rzeczy, które należały do zaginionego 32-latka, dlatego właśnie w tym miejscu w niedzielny wieczór szukało go kilkudziesięciu strażaków, policjantów i goprowców.  

Do Łącka przyjechali też nurkowie ze specjalistycznej strażackiej jednostki, ale ostatecznie nie zdecydowali się na zejście pod wodę, bo po ulewach nurt rzeki jest rwący i niebezpieczny. Poszukiwania były prowadzone z łodzi i pontonów, tuż przy brzegu. W tym samym czasie druga ekipa przeczesywała zarośla, a trzecia penetrowała teren wzdłuż ścieżki rowerowej. Służby ratunkowe nie odnalazły zaginionego i nie natrafiły na żaden ślad.

Akcja ratunkowa została przerwana. Następnego dnia poszukiwania znów zostały wznowione, ale i tym razem nie przyniosły żadnego rezultatu. Jak udało nam się dowiedzieć od Anety Izworskiej z biura prasowego sądeckiej policji, poszukiwania w terenie zostaną wznowione, jak tylko opadnie poziom wody w Dunajcu, wówczas nurkowie będą mogli przeszukać dno rzeki.  

Poszukiwany  ma  około 170 cm wzrostu, szczupłą budowa ciała, włosy krótkie, ciemne. Policja prosi o przekazywanie wszelkich informacji  na numer alarmowy 112 lub 47 833 54 00.

RG [email protected] Fot. KMP Nowy Sącz, Grupa Krynicka GOPR, OSP Czerniec, OSP Zagorzyn

Co się stało z 32-latkiem z Czerńca? Znaleźli nad rzeką jego ubrania
Czy nad Dunajcem w gminie Łącko wydarzyła się tragedia? Co się stało z 32-latkiem, którego rzeczy znaleziono nad wodą? Niestety te pytania wciąż pozostają bez odpowiedzi. Mężczyzny do tej pory nie udało się odnaleźć.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)