Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 października. Imieniny: Narcyza, Serafina, Wioletty
24/06/2019 - 12:00

Nad Dunajcem znaleziono niewybuchy [ZDJĘCIA]

Nad Dunajcem znaleziono niewybuchy pochodzące prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej. Niebezpiecznego znaleziska pilnują policjanci wspólnie z funkcjonariuszami straży miejskiej.

Dzisiaj rano tuż przed godziną 9 przy rzece Dunajec w Nowym Sączu znaleziono kolejne niewybuchy, które prawdopodobnie pochodzą z czasów II Wojny Światowej.

- We wskazanym miejscu w pierwszej kolejności znalezisko sprawdzili pirotechnicy ze Straży Granicznej, którzy potwierdzili, że są to dwa pociski artyleryjskie pochodzące prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej. Miejsce odnalezienia pocisków będą zabezpieczali sądeccy policjanci wraz ze strażnikami miejskimi aż do przybycia załogi 16 Batalionu Powietrznodesantowego z Krakowa, której zadaniem będzie sprawdzenie i zabezpieczenie niewypałów oraz ich późniejsza detonacja - informuje Aneta Izworska z biura prasowego sądeckiej policji.

- Służby mundurowe zwracają się z prośbą do mieszkańców i rowerzystów, korzystających ze ścieżki rowerowej o zachowanie ostrożności – informuje Monika Zagórowska z Urzędu Miasta Nowego Sącza.

Co robić, gdy znajdziemy niewybuch? Przede wszystkim należy, jak najszybciej powiadomić policję. Jakiekolwiek manipulowanie przy pocisku grozi jego detonacją, a co za tym idzie, uszkodzeniem ciała, a nawet śmiercią osób przebywających w pobliżu.

To już kolejny niewybuch znaleziony nad Dunajcem w ostatnich miesiącach. Podczas budowy mostu heleńskiego pracownicy wielokrotnie znajdowali pociski wojenne.

RG [email protected], Fot. RG.

Niewybuch nad Dunajcem w Nowym Sączu
Niewybuch nad Dunajcem w Nowym Sączu


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)