Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 sierpnia. Imieniny: Ireneusza, Konstantego, Marii
05/06/2018 - 18:35

Nad Dunajcem gigantyczny plac budowy. Po moście zostanie wspomnienie [ZDJĘCIA]

Z dnia na dzień teren przy wyburzanym starym moście heleńskim zamienia się w gigantyczny plac budowy. Elementów rozbieranej przeprawy postawionej w 1958 roku ubywa, a pojawia się coraz więcej specjalistycznych, potężnych maszyn.

Prace prowadzone są, zgodnie z przyjętym harmonogramem. Od strony dzielnicy Helena uprzątane są poskręcane i powyginane elementy zbrojenia mostu. Tu i tam potężne koparki „wgryzają” się w ziemię. Powoli „wyrastają” z niej elementy nowej przeprawy.

Dzisiaj, specjalistyczna maszyna rozkruszała na mniejsze kawałki przełamany na dwie części ostatni fragment płyty mostu.

Równolegle wykonawca przygotowuje teren, by mogły dotrzeć między innymi z Grybowa elementy gigantycznych przęseł nowego mostu.

W tym tygodniu zapowiedziano również rozbiórkę „białej” kamienicy na osiedlu Helena. Po jej wyburzeniu rozpoczną się prace związane z budową jednego z dwóch nowych skrzyżowań. Jedno wpisze się w pejzaż Heleny, drugie natomiast po drugiej stronie rzeki, nieopodal ruin sądeckiego zamku.

[email protected], Fot. TK.

Most heleński - gigantyczna budowa
Most heleński - gigantyczna budowa
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


Sierpniowy miesięcznik "Sądeczanin"