Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
07/06/2021 - 20:15

Na wieczną służbę odszedł Józef Bojdo, wieloletni ratownik Grupy Krynickiej GOPR

W wieku 89 lat, 6 czerwca zmarł Józef Bojdo, wieloletni ratownik Grupy Krynickiej GOPR. Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek, 8 czerwca w Krynicy Dolnej.

                              

Józef Bojdo urodził się 21 maja 1932 r. w Krynicy-Zdroju. Ratownikiem Krynickiej Grupy był od 1957 roku. W 1963 roku, po ukończeniu Kursu Ratownictwa górskiego, złożył przyrzeczenie ratownicze i został przyjęty w poczet członków rzeczywistych organizacji. Dwa lata póżniej otrzymał stopień starszego ratownika. Uczestniczył w wielu akcjach i wyprawach poszukiwawczych ratujących zdrowie i życie ludzkie.

Ze względu na stan zdrowia służbę zakończył w połowie lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Odtąd nie uczestniczył w akcjach w terenie, ale dyżurował jako dyspozytor przy telefonie w Centralnej Stacji Ratowniczej Grupy Krynickiej.

Józef Bojdo był także członkiem PTTK. 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 8 czerwca (wtorek) o godz. 15. w kaplicy cmentarnej w Krynicy Dolnej przy ul. Kraszewskiego, po czym nastąpi odprowadzenie zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku. (MK) Żródło i fot. Krynicka Grupa GOPR Dziękujemy za przesłanie błędu