Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
04/08/2017 - 05:25

Na ulicy Grottgera nowego chodnika raczej nie będzie

Mieszkańcy skarżą się na jakość płyt chodnikowych na ulicy Grottgera, które właściwie się rozsypują. Prócz tego dużym problemem okolicy jest brak nawierzchni dla pieszych, na sporym odcinku drogi. Aby tamtędy przejść, trzeba poruszać się po jezdni.

Relacjonując sytuację, przypadkowo spotkaliśmy pana Piotra, który prowadzi swoją firmę przy ulicy Grottgera.

- Chodnika tutaj nie ma. On jest częścią asfaltu wylanego na jezdni. Często stoi w tym miejscu woda, ludzie skarżą się nam, że bywają nią ochlapani - zrelacjonował nam lokalny przedsiębiorca.

Zapytaliśmy przewodniczącego Zarządu Osiedla Kaduk, pana Krzysztofa Leśniaka, co w tej sprawie można zrobić. Kiedy spodziewać się remontu, czy też budowy nowego chodnika na tej ulicy, przy której znajduje się między innymi Komenda Miejska Policji, nie zapominając o sklepach, restauracji, innych firmach czy domach prywatnych.

- Niestety nie potrafię określić terminu, kiedy będzie możliwe zmodernizowanie chodników przy tej ulicy. Wysyłaliśmy do Miejskiego Zarządu Dróg pisma z prośbą o interwencję, ale niestety nie były one możliwe. Budżet nie przewiduje na tę chwilę tego remontu, więc nie wiadomo kiedy możemy się go spodziewać - powiadomił nas przedstawiciel władz osiedla.

Co więc mają robić mieszkańcy osiedla? Przemieszczać się tą ulicą z wykorzystaniem jezdni, bo jest to z pewnością łatwiejsze, niż przemierzanie zniszczonego chodnika, a także miejsca gdzie go po prostu nie ma. Zarząd Osiedla stara się znaleźć wyście z sytuacji, ale bez wsparcia Miejskiego Zarządu Dróg czy Urzędu Miasta, nie jest w stanie nic wskórać.

- My doskonale znamy problemy tej dzielnicy, czy też sprawy trapiące mieszkańców osiedla. Niestety my nie mamy możliwości samemu podjąć niezbędnych działań, a jedynie co nam zostaje, to pisać pisma do poszczególnych instytucji. Krok po kroku staramy się spełniać oczekiwania naszych mieszkańców, pomóc im w rozwiązywaniu lokalnych problemów. Jeśli chodzi o temat tego chodnika, to doskonale ją znamy, ale doszliśmy do pewnego etapu działań i więcej nic już zrobić nie możemy. Czekamy na reakcję odpowiedzialnych za to organów - argumentował Krzysztof Leśniak. 

Czy mieszkańcy osiedla Kaduk doczekają się nowego chodnika? Dojazd do mieszczącej się przy ulicy Grottgera nowosądeckiej Komendy Miejskiej Policji będzie łatwiejszy? Zakończą się problemy lokalnej społeczności, pokonującej codziennie spore trudy przeprawy przez feralną ulicę? Pewności mieć nie można, ale jest duża szansa, że działania tamtejszego zarządu osiedla zwrócą uwagę władz miasta na ich codzienne problemy.

Michał Śmierciak ([email protected]). Materiał filmowy: Krzysztof Stachura.

Chodnik na ulicy Grottgera wymaga natychmiastowej interwencji!
Rozsypujące się płytki chodnikowe przy ulicy Grottgera. Czy da się coś z tym zrobić?


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)