Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 marca. Imieniny: Bolka, Cezaryny, Marioli
18/02/2018 - 19:45

Na tej ulicy zaparkujesz samochód już tylko w niektóre dni. Miejski Zarząd Dróg szykuje zmiany

Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu planuje zmiany. Już nie postawimy auta na ulicy Długosza wzdłuż sądeckich plant. Dlaczego?

Planowane zmiany Miejski Zarząd Dróg tłumaczy powstającymi na ul. Długosza zatorami w ruchu i koniecznością poprawy bezpieczeństwa w tym miejscu. W tej sprawie interweniowali sądeccy radni. Do tej pory nie można było parkować wzdłuż plant tylko w godzinach od 6.00 do 8 i od 15 do 17, a więc w godzinach, w których jest największy ruch w mieście. Gdy zmiany zostaną wprowadzone to sądeczanie w tym miejscu będą mogli parkować tylko w soboty, niedziele i święta.

Według władz Miejskiego Zarządu Dróg, na parkingu przy ulicy Długosza, samochody zostawiały przede wszystkim osoby, które przyjeżdżały do pracy. Pojazdy stały tam cały dzień utrudniając ruch. Kierowcy będą mogli parkować pojazdy na placu dawnej siedziby straży pożarnej, która jest oddalona o około 200 metrów od plant. W pobliżu jest też nowo wybudowany parking na Bulwarze Narwiku.

Zdania sądeczan są podzielone. Jedni uważają, że to słuszna decyzja. Inni są oburzeni.

- Nie dość, że w Nowym Sączu brakuje miejsc parkingowych, to jeszcze urzędnicy likwidują te, które do tej pory istniały – mówi Pan Mieczysław, który na co dzień przyjeżdża do Nowego Sącza do pracy.

Inaczej uważa Pani Halina, która prawie każdego dnia przechodzi przez ul. Długosza do pracy.

- Przy tej ulicy jest szkoła. Kierowcy bardzo często nie zwracają na to uwagi. Pędzą. Wchodząc na pasy od strony plant, nie widać pieszego, bo zasłaniają go zaparkowane tam samochody. To cud, że jeszcze nie doszło tam do jakiegoś nieszczęścia.

RG [email protected] Fot. RG

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin marzec 2019 roku