Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 18 kwietnia. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy
26/07/2015 - 13:12

Na szlakach turystów nie brakuje. Zainstaluj w telefonie aplikację „Ratunek”

Na szlakach Beskidu Sądeckiego oraz częściowo Beskidu Niskiego, które patrolowane są przez ratowników Grupy Krynickiej GOPR, panuje spory ruch. Nie brakuje chętnych, którzy lubią w górach aktywnie spędzać czas.
Ratownicy GOPR pełnią całodobowe dyżury w Centralnej Stacji Ratunkowej w Krynicy Zdroju oraz Rejonowej Stacji Ratunkowej w Piwnicznej Zdroju. W ten weekend dyżurują również w Schronisku Bacówka Nad Wierchomlą, Schronisku na Łabowskiej Hali, Przehybie i Magurze Małastowskiej (Beskid Niski).

„Goprowcy” przypominają, że amatorzy pieszych wędrówek wybierając się w góry muszą być przygotowani na to, że nagle mogą zmienić się warunki atmosferyczne. Warto więc zabrać ekwipunek na każdą pogodę

- Większość głównych szlaków turystycznych Beskidu Sądeckiego jest w dobrym stanie. Musimy być jednak przygotowani, że w trakcie deszczu oraz po jego przejściu, stan szlaków może błyskawicznie się zmieniać – mówi Michał Słaboń, naczelnik Grupy Krynickiej GOPR. - Wszystkich poruszających po szlakach turystycznych prosimy o rozwagę.

W razie zaistnienia jakiegokolwiek zagrożenia lub niebezpieczeństwa prosimy o kontakt pod alarmowe numery telefonów: 601 100 300 lub 985, 18 4712933.

Ratownicy zachęcają także do ściągnięcia na telefon komórkowy aplikacji „Ratunek”

Dzięki niej uprawianie turystyki górskiej stanie się bezpieczniejsze. Jest to aplikacja, która w trakcie zgłoszenia wypadku przez osobę potrzebującą pomocy podaje jej dokładną lokalizację (do 3 m).
Dzięki zastosowaniu aplikacji Ratunek, ratownicy będą wiedzieć gdzie udać się z pomocą, udzielą jej szybciej i skuteczniej!

Najważniejsze funkcje aplikacji Ratunek:

- Wzywanie pomocy – w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia, poprzez kontakt telefoniczny ze Służbami Ratowniczymi działającymi w Polsce, w regionach górskich, czyli GOPR i TOPR. W trakcie wzywania pomocy aplikacja automatycznie wybiera zintegrowany z nią numer ratunkowy w górach 601 100 300, udostępniony przez operatora telefonii komórkowej Plus i łączy się z właściwą Służbą Ratowniczą,
- Lokalizacja osoby potrzebującej pomocy – automatyczne wysłanie informacji z dokładną lokalizacją (do 3 m) osoby dzwoniącej do wybranej Służby Ratowniczej. Wysłanie lokalizacji następuje poprzez SMS w trakcie rozmowy telefonicznej,
– Książeczka Medyczna – pozwala na umieszczenie najważniejszych informacji o aktualnym stanie zdrowia, które mogą być bardzo pomocne dla Służb Ratowniczych lub medycznych w trakcie akcji ratunkowej. Umożliwia również podanie kontaktu do osoby, którą należy powiadomić w razie wypadku.

Więcej materiałów informacyjnych znajduje się na stronie informacyjnej projektu pod adresem:
RATUNEK.EU







Dziękujemy za przesłanie błędu