Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 21 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
25/11/2021 - 15:25

Na „Saharze”, czyli u nas. Będziemy mieli nowe boisko

To kolejne znakomite informacje dla wszystkich miłośników aktywności fizycznej. Właśnie rozpoczęła się przebudowa gorlickiej „Sahary”, dzięki czemu już wkrótce pojawi się w tym miejscu zupełnie nowy obiekt sportowy. Oczywiście nie zabraknie także odpowiedniego zaplecza.

Niedawno Urząd Miasta w Gorlicach poinformował o rozpoczęciu remontu aż 3 trzech ulic – Nadbrzeżnej, Garbarskiej i Blich. Oznacza to oczywiście utrudnienia w ruchu. Na tym lista inwestycji się jednak nie kończy.

Właśnie ruszyła bowiem przebudowa „Sahary”, a więc boiska na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorlicach wraz z budową budynku zaplecza  i infrastrukturą towarzyszącą. Fani sportów zespołowych mogą być zachwyceni.

Powstanie tutaj zupełnie nowe, duże boisko o wymiarach 95x64 m. To jednak nie wszystko, bowiem zostanie również podzielone na dwa mniejsze pola (41x64 m). Dzięki temu będzie mogło korzystać z niego w tym samym czasie więcej osób.

- Prace obejmą demontaż istniejącego ogrodzenia boiska i oświetlenia oraz rozbiórkę fragmentu chodnika przy istniejącym boisku. Nawierzchnia zostanie wymieniona na nową – z trawy syntetycznej na nowej podbudowie. Ze względu na teren zalewowy, wykonane zostanie także podniesienie terenu o ok. 50 cm – czytamy na stronie Urzędu Miasta w Gorlicach

-  Budynek zaplecza boiska powstanie w systemie kontenerowym. Ponadto, wykonane zostaną nowe instalacje zewnętrzne wodno-kanalizacyjne oraz elektryczne, a także przebudowane zostanie oświetlenie. Utwardzony zostanie teren przed boiskiem i budynkiem zaplecza, a istniejąca ścieżka pieszo-rowerowa zostanie przebudowana – dodaje gorlicki magistrat.

Wokół boisko znajdować się będą także ławki i piłkochwyty. Inwestycja została dofinansowana z Rządowego Programu Fundusz Inwestycji Lokalnych – gminy górskie 2021. (m.pogwid@sadeczanin.info, fot.: UM Gorlice)Dziękujemy za przesłanie błędu