Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 29 lutego. Imieniny: Antoni, Oswalda, Romana
23/06/2019 - 14:15

Na sądeckim Rynku wystąpi Zakopower

Uczniowie w całej Polsce rozpoczęli wakacje. W środę we wszystkich szkołach po raz ostatni zadzwonił dzwonek, dlatego tak jak co roku, na Sądecczyźnie ruszyła akcja "Bezpieczne Wakacje". Akcja zostanie uroczyście zainaugurowana koncertem zespołu Zakopower na sądeckim Rynku o godzinie 19.

Jak na razie na sądeckim Rynku są pustki. Tuż przed ratuszem jest przygotowana scena. Już za kilka godzin wystąpi na niej znany i lubiany zespół Zakopower. Tym koncertem zostanie zainaugurowana coroczna akcja o nazwie „Bezpieczne Wakacje”.

Zobacz też Rozpoczęły się wakacje. W ciągu trzech dni na drogach zginęło już 14 osób

Występ gwiazdy wieczoru poprzedzi fiesta rodzinna, podczas której wystąpią laureaci VI Sądeckich Konfrontacji Artystycznych SKAT oraz zespoły i soliści z Miejskiego Ośrodka Kultury i Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu. Na wszystkich czekają liczne atrakcje. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Niestety początek wakacji w Polsce nie należy do najbezpieczniejszych. Od 19 czerwca do dnia dzisiejszego na drogach doszło do wielu wypadków, w których zginęło aż 26 osób. Liczby, tabele czy porównania nie zawsze przemawiają do wyobraźni kierowców i pieszych, dlatego policjanci sporządzili specjalną mapę, na której każdego dnia będą prezentować liczbę i lokalizację wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Niestety z każdym dniem mapa staje się coraz mniej przejrzysta. Wciąż przybywają na niej nowe punkty. Pod każdym z nich kryje się ludzki dramat.

RG [email protected], Fot. TKDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020